Yılın En Çok Satan Kitapları Belli Oldu

Kitap satış kanallarında inceleme yapan Ajans Press, 2017 yılının en çok satan kitaplarını açıkladı.

Kitap Yurdu, Idefix ve D&R’dan elde edilen bilgilere göre yılın en çok satan kitabı Zülfü Livaneli’nin Elia ile Yolculuk isimli kitabı olduğu belirlendi.

Elia ile Yolculuk ile ilgili görsel sonucu

Livaneli’yi Yuval Noah Harari’nin Hayvanlardan Tanrılara Sapiens isimli kitabı takip etti.

 Hayvanlardan Tanrılara Sapiens  ile ilgili görsel sonucu

Stefan Zweig’ın Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu isimli kitabı en çok satan üçüncü kitap olurken yine Stefan Zweig’ın Olağanüstü Bir Gece kitabı dördüncü sırada yer aldı. Zülfü Livaneli’nin ocak ayında yayımlanan Huzursuzluk kitabı en çok satan beşinci kitap oldu. Azra Kohen’in fantastik-kişisel gelişim türündeki kitabı Aeden en çok satan yedinci kitap olurken, Stefan Zweig’ın modern klasikleri dizisi içerisinde yer alan Bir Çöküşün Öyküsü sekizinci, Paulo Coelho’nun Simyacı kitabı en çok satanlar listesinde dokuzuncu, Sabahattin Ali’nin ve Türk edebiyatının kült eserleri arasında yer alan Kürk Mantolu Madonna ise 2017 yılının en çok satan onuncu kitabı oldu.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu ile ilgili görsel sonucu

​Ajans Press ve PRNet’in medya analizinde kitap konulu 130 bin 217 haber çıkışı tespit edilirken, Türkiye’nin en çok kitap okuyan ili Ankara, en az kitap okuyan ili ise Urfa olarak açıklandı. Öne çıkan bir diğer başlık ise Türkiye’deki bireylerin kitap okumak için günde sadece ortalama bir dakika ayırdığı belirtildi.

Olağanüstü Bir Gece ile ilgili görsel sonucu

artfulliving.com

tr_TRTurkish