YES Yeni Albümü ‘Mirror To The Sky’ı İlk Single ‘Cut From The Stars’ ile Duyurdu

Progresif rock sahnesinin efsanevi grubu YES, yeni stüdyo albümü “Mirror To The Sky”ı ilk single ‘Cut From The Stars’ı paylaşarak duyurdu.

Steve Howe, Geoff Downes, Jon Davison, Billy Sherwood ve Jay Schellen’den oluşan grubun yeni albümü, 19 Mayıs’ta InsideOut Music/Sony Music aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

YES’in en uzun süredir hizmet veren üyesi, usta gitarist ve albümün yapımcılığını da yapan Steve Howe, “Bu grup için çok önemli bir albüm. 2021’in ‘The Quest’inde kurduğumuz yaklaşımda sürekliliği koruduk ama kendimizi tekrar etmedik. Esas olan buydu. YES’in 70’lerde bir albümden diğerine yaptığı gibi, büyüyor ve ilerliyoruz” diyor ve ekliyor,

Bu albüm bizim yeniden büyüdüğümüzün ve yeniden inşa ettiğimizin bir göstergesi. YES için bu sıradaki materyal, grubun çokça müjdelenen mirasına katkıda bulunan ve aynı zamanda ilerideki heyecan verici gelecek zamanlara giden yolu çizen bir albüm için yüksek enerjili, karmaşık, gür ve katmanlı yeni stüdyo şarkılarından oluşan bir koleksiyon.”

Esasen yeni albümün ortaya çıkışı son albümün kayıt sürecine kadar dayanıyor. Grup bir önceki albümü “The Quest”i tamamlarken, kendilerini ilgi bekleyen yeni şarkı taslakları ve fikirleriyle baş başa buluyor. Albüm yayımlanmadan aylar önce ise onları stüdyoda devam etmeye teşvik eden InsideOut patronu Thomas Waber’den koşulsuz destek alıyorlar.

Her şeyi teslim ettiğimizde ve onlar sadece plağı ve her şeyi üretime alıyorlardı, biz hâlâ o yaratıcı bölgedeydik,” diye açıklayan Steve Howe “Thomas’ın bize olan inancı gerçekten çok şey ifade ediyordu” diye ekliyor.

“Mirror To The Sky”, tümü uzun süredir YES ile ortak çalışan Roger Dean’in sanat eserlerini içeren çeşitli formatlarda satışa sunulacak.

Aşağıda yeni şarkı ‘Cut From The Stars’, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

YES “Mirror To The Sky” şarkı listesi:

CD1:

01. Cut From The Stars 05:27

02. All Connected 09:02

03. Luminosity 09:04

04. Living Out Their Dream 04:45

05. Mirror To The Sky 13:53

06. Circles Of Time 04:59

CD2:

01. Unknown Place 08:15

02. One Second Is Enough 04:04

03. Magic Potion 04:08

YES photo by Gottlieb Bros.

What's your reaction?

tr_TRTurkish