Yeni Whitney Houston Filminden İlk Detaylar

Sony Pictures’in, yeni Whitney Houston biyografik filmi “I Wanna Dance With Somebody” için bir teklif savaşını kazandığı açıklandı.

Yapım, TriStar ile birlikte Bohemian Rhapsody filminin yazarlarından Anthony McCarten tarafından kaleme alınacak ve Stella Meghie projeyi yönetecek. Anlaşmanın parçası olarak filmin Kasım 2022’de sinema gösterimi vaat ediliyor.

TriStar başkanı “Whitney sadece koltuğunuzdan kalkıp şarkı söyleyip dans etmenizi istiyor!” ifadesini kullanırken yapılan açıklamada, “Pat Houston ile birlikte efsanevi müzik yapımcısı Clive Davis’in yanı sıra Larry Mestel, Denis O’Sullivan ve Jeff Kalligheri’nin rehberliğinde Whitney’in inanılmaz hayatının ve müzikal başarılarının nihai kutlamasını yaratmak için rüya gibi bir kadromuz var” sözlerine yer verildi.

Yapımın, Houston’ın kişisel sorunlarına ne kadar gireceği belli değil ancak Davis yaptığı açıklamada, “Gençlik yıllarının sonlarından trajik, erken ölümüne kadar Whitney ile olan tüm kişisel ve mesleki deneyimimden Whitney Houston’ın tam hikayesinin henüz anlatılmadığını biliyorum” diyor.

Houston’ın 2012’deki ölümünden bu yana, 2015 tarihinde resmi olmayan bir film ve 2018’de de “Whitney” isminde bir belgesel ekrana taşınmıştı.

Önümüzdeki günlerde yapımla ilgili daha fazla detayın paylaşılacağı düşünülüyor.

tr_TRTurkish