Yeni Weezer Albümü “OK Human” Yayında

Weezer, sürpriz yeni albümü “OK Human” ile huzurlarınızda.

İsim olarak Radiohead’in “O.K. Computer” albümüne belirgin bir şekilde göz kırpan, grubun on dördüncü stüdyo albümü, içerik olarak dinleyiciye bir sürpriz yapıp, bir nebze şaşırtarak, grubun alışılageldik gitar soundunun yerine yaylı düzenlemeleri ağırlıklı dokusuyla çıkıyor karşımıza.

Solist Rivers Cuomo albümle ilgili olarak, yaylıları Abbey Road’da kaydettiklerini söylerken “Tamamen piyano temelli ama bir sürü orkestrasyona sahip,” diyor ve ekliyor, “Sadece muhteşem melodiler ve son derece alışılmadık sözler.”

Grubun genel karakterinden ayrı bir yapıya sahip olan albümle ilgili önemli detaylardan biri de Cuomo’nun, Harry Nilsson’un Randy Newman’ın yazdığı şarkıları seslendirdiği 1970 tarihli kült albüm “Nilsson Sings Newman”dan etkilendiğini söylemesi.

Albümün ortaya çıkışı da aslında bir sürpriz içeriyor ki o da yaşama sekte vuran tatsız covid-19 salgın süreciyle alakalı.

Esasen grup geçen yıl, üzerinde bir süredir çalıştıkları ve seksenler hard rock hatta metal ruhundan esinlenen “Van Weezer” isimli albümü çıkarmayı planlar ancak pandemi tüm gezegeni vurduğunda yaşanan gelişmeler Cuomo’nun “OK Human”ı yazmasını sağlar. “Van Weezer” albümünün de birkaç ay içinde çıkması planlanıyor.

Kapak grup fotoğrafı: Brendan Walter

tr_TRTurkish