Yeni The Flaming Lips Albümü “American Head” Yayında

The Flaming Lips yeni albümleri “American Head”i yayımladı.

Topluluğun bugüne kadarki 21. Stüdyo albümü olan “American Head”, grubun uzun süredir ortak çalıştığı David Fridmann ile kaydedilirken, 13 şarkıdan oluşan ve 2019 Temmuz’unda yayımlanan “King’s Mouth” sonrası kulaklarımıza ulaşan albüm, Warner etiketiyle dinleyiciyle buluşuyor.

Solist Wayne Coyne basın bülteninde yazdığı hikâyenin bir bölümünde albümün dayandığı duyguyu şu şekilde ifade ediyor, “Albümü oluşturan müzik ve şarkılar bir duyguya dayanıyor. Bence sadece müzik ve şarkılarla ifade edilebilir. Annenin fedakarlığı, Babanın şiddeti, Kardeşin deliliği, Kız kardeşin isyanı.”

Albüm yayını öncesi eli cömert davranan grup, “Dinosaurs On The Mountain”, “My Religion Is You”, “You n Me Sellin ‘Weed”, ” Mother Please Don’t Be Sad” ve “Will You Return / When You Come Down” şarkılarını nefis görsel içeriklerle paylaşırken Kacey Musgraves’in eşlik ettiği “Flowers Of Neptune 6” ve “God and the Policeman” kayıtları da bu renkli sunumlardan payına düşeni aldı.

Adından da anlaşılacağı gibi “American Head”, bir bakıma grubun bir Amerikan grubu olma kimliğini benimsemesi olarak okunabiliyor.

Albümün duyurusu sırasında ise solist Wayne Coyne ana üslerini nasıl her zaman “Dünya” olarak gördüklerine dair kısa bir makale yayınlamış ancak sözde geleneksel Amerikan rock ‘n’ roll’unu bilinçli bir şekilde kanalize ettiklerinde ne olacağını görmek istediklerini söylemişti.

tr_TRTurkish