Yeni Sepultura Şarkısına Video Geldi “Isolation”

Metal sahnesinin özel topluluklarından Sepultura, geçtiğimiz ay “Rock in Rio” festivalinde yeni bir şarkı çalmış ve yeni albüm “Quadra”nın ilk duyurusu yapılmıştı.

Şimdi ise yeni albüm “Quadra”nın 7 Şubat 2020’de Nuclear Blast etiketiyle yayımlanacağı açıklanırken albümden çıkan ilk şarkı “Isolation” için çekilen videonun da paylaşımı yapıldı.

Şarkıcı Derrick Green bir açıklamada, “Isolation”ın, ABD hapishane sistemi hakkında yazılmış bir şarkı olduğunu belirtirken, insanlık dışı hapsetme uygulamalarının mahkumların zihinsel dengesini bozduğunu sistemin, rehabilite etmenin aksine daha kötüye dönüştürdüğünün altını çiziyor.

Ayrıca, gitarist Andreas Kisser’in açıklamasıyla dinleyiciyi, dört rakamının anlamı etrafında şekillenip giderek derinleşen tematik bir albüm bekliyor.

“Quadra”nın Portekizcede, sporda oyunu belirleyen bir dizi kurala göre düzenleyici, sınırlı bir alanı ifade ettiğini belirten Kisser,

“Hepimiz farklı Quadras’lardan geliyoruz. Sınırları ve gelenekleri olan tüm ülkeler; kültür, dinler, yasalar, eğitim ve yaşamın gerçekleştiği bir dizi kural. Kişiliklerimiz, neye inanıyoruz, nasıl yaşıyoruz, toplumları ve ilişkileri nasıl inşa ediyoruz, hepsi birlikte büyüdüğümüz bu kurallar kümesine dayanıyor: Yaratılış, tanrılar, ölüm ve etik kavramları. Ve para, bu kavram tarafından köleleştiriliyoruz” sözleriyle albümün üzerine kurulduğu felsefeye de ışık tutuyor.

Topluluk, yeni albüm kayıtları için, 2017 albümü “Machine Messiah”ı kaydeden yapımcı Jens Bogren ile bir kez daha çalışmak üzere İsveç’teki Fascination Street Studios’a geri dönmüş.

Aşağıda yaklaşan albümden çıkan ilk şarkı “Isolation”ın videosuna göz atabilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish