Yeni Multitap Albümü “No:3A/B” Yayında

Multitap yeni albümü “No:3A/B” ile dinleyiciyi yeniden selamlıyor.

Uzun zamandır yolu gözlenen topluluklardan biri de Multitap olsa gerek. Son albümden bu yana geçen yaklaşık sekiz yıllık sürede çeşitli kademelerinde sürekli müziğin içinde olsalar da Multitap hanesine yeni bir albüm eklemeyen ekip, şimdi yeni, hatta iki yeni kısa albüm diyebileceğimiz bir içerikle beklentilere yanıt veriyor.

Garaj Müzik etiketiyle yayımlanan, söz ve müziklerin Selim Siyami Sümer’e ait olduğu albümün düzenlemeleri grubun ortak işçiliği, miks ve mastering aşamaları da Barış Büyük’ün ellerinden çıkma. 3A ve 3B isimleriyle iki bölümden oluşan albümün, bir gece ve bir de gündüz versiyonlu kapak tasarımı ise Bando Creative Studio ve Emrah Doğru çalışması.

2010 yılının Nisan ayında ilk albümleri “Takım Oyunu” ile memleket genelinde kadraja giren vokal/gitarda Selim Siyami Sümer, bas gitarda Taçkın Bilal, tuşlu çalgılarda Sertaç Özgümüş ve davuda Muhammed Ali Cihan’dan kurulu Multitap, albümdeki “Çıbık”, “Bir Şey Mi Var”, “Duysun Karanlık” ama bilhassa da “Battaniyem” gibi bir manşet şarkıyla zihinlere dolanmıştı.

2011 yılının Kasım ayında yayımlanan ve onbir şarkıdan oluşan ikinci Multitap albümü “Özel Birisin” ise, bu defa akustik unsurların da topa girdiği bir anlayışla sınırları genişletip, müzikal çizgilerini farklı boyutlara taşımıştı.

Sekiz yıl aradan sonra dinleyiciyle buluşan, sözlerin yine itinayla Multitap lügatından seçildiği, sound ve beste yapılarının da nevi şahsına münhasır evrenlerinde demlenip özenle servis edildiği, 5’er şarkılık iki bölümden oluşan “No:3A/B” bir bakıma Multitap’ın yeni dönemini de işaret ediyor.

tr_TRTurkish