Yeni Local Natives EP’si “Sour Lemon” Yayında

Los Angeles, California çıkışlı indie rock grubu Local Natives, “Sour Lemon” isimli EP’sini yayımladı.

Loma Vista Recordings aracılığıyla dinleyiciyle buluşan çalışma, grubun son albümü “Violet Street”ten neredeyse bir buçuk yıl sonra geliyor.

Albümdeki dört şarkının her birinin kendi uzun hikayeleri olduğunu ancak sonunda hepsinin aynı anda gelmeye karar verdiklerini söyleyen ekip, “Beklemek yerine, onları olabildiğince çabuk paylaşmaya karar verdik” sözleriyle, sürecin bir albüm döngüsünden farklı olarak daha doğaçlama geliştiğini vurguluyorlar.

Süreci daha iyi tarif etmek için ise “Akılda bir albüm hedefi olmadan yazmak kadar özgür olabilecek bir şey var. O da sınıfa gitmek için uyanıp o günün Cumartesi olduğunu ve istediğiniz kadar uyuyabileceğinizi fark etmek gibi bir his” benzetmesini kullanıyorlar ki bu ifade herşeyi yeterince açıklıyor olsa gerek.

Grup, geçen hafta EP’den çıkan ilk kayıt olarak Sharon Van Etten ile iş birliği yaptıkları “Lemon” isimli şarkıyı paylaşmıştı.

Van Etten yeni şarkı ve kayıt süreciyle ilgili, her aşamada şarkıya bağlandığın belirtirken, “Arkadaşlığımız ve hayatlarımız ilk tanıştığımızdan beri büyüdü ve bu bunun bir belgesi. Buradan hepimizin nereye gittiğini görmek için sabırsızlanıyorum” diyordu.

tr_TRTurkish