Yeni Kings of Leon Albümü “When You See Yourself” Yayında

Kings of Leon, beş yıl aradan sonra ilk albümleri “When You See Yourself” ile dinleyiciyi selamlıyor.

RCA Records aracılığıyla yayımlanan ve 11 şarkının yer aldığı “When You See Yourself”, Nashville çıkışlı grubun 2016 tarihli “WALLS”tan bu yana ilk uzun metrajlı albümü olarak geçiyor kayıtlara.

Şarkıcı Caleb Followill’in, “Yazmaya ve kendimi başka bir şey hakkında yazdığıma ikna etmeye çalışıyorum ama bu şarkılarda kişisel hayatımın bir damarı akıyor” sözleriyle bahsettiği albümün yayını öncesinde “The Bandit”, “100,000 People” ve “Echoing” şarkıları ulaşmıştı kulaklarımıza.

Ayrıca grup, bir albümün tamamını NFT biçiminde çıkaran ilk grup oluyor.

Aslında sanat için bir kripto para birimi olan NFT’ler, Bitcoin gibi çevrimiçi bir pazarda satılan görüntüler, videolar, müzik ve hatta konser biletleri gibi öğeleri içeriyor. Grup albümü, dijital platformlar ve plakta yayınlamanın yanı sıra, dünyaya üç farklı NFT türü olarak da yayımlıyor.

Bunlardan ilki, özel çizimler, dijital indirme ve sınırlı sayıda vinil kopya ile birlikte gelen lüks bir albüm paketi olurken bir diğeri, hafta sonu boyunca üretilecek ve daha sonra bir daha yapılmayacak olan ayrıntılı görsel sanatlar içeren altı benzersiz görünümlü jeton oluyor. Ancak en çılgın NFT seçeneği ise ömür boyu herhangi bir Kings of Leon konserine dört ön sıra koltuk ile sizi konsere götürüp getirmek için bir araç gibi birçok özel ayrıcalıklar içeren altı “altın bilet” jeton.

Arcade Fire ve Coldplay ile çalışmalarıyla da bilinen yapımcı Markus Dravs ile kaydedilen Kings of Leon’un sekizinci stüdyo albümü yayında.

Kapak grup fotoğrafı: Matthew Followill

What's your reaction?

tr_TRTurkish