Yeni imzalar kulüpleri özgün içerik üretmeye yönlendiriyor

Milyonlarca gösterime ve etkileşime ulaşma imkânı ile yeni oyuncularla atılan imzalar sosyal medyada kulüpler için yeni bir meydan okuma mı?
Bu hafta, Manchester United ve Arsenal arasında Alexis Sanchez ve Henrikh Mkhitaryan’ın değiş tokuş anlaşması imzalandı. Sosyal medyada bu anlaşma, Red Devils’in aşağıdaki duyurusu sayesinde inanılmaz bir ilgi yarattı:
Kulübün DNA’sının ulaştığı yüksek rakamlar ve Alexis Sanchez’in gelişini mizahi şekilde duyurmak için mükemmel bir video: Twitter’da 7 milyon ve Facebook’ta 11 milyon kez görüntülendi.
Manchester United’dan gelen bu yazı, bir imzayı duyurmak için özgünlüğün çok önemli olduğu yeni bir sosyal içerik dönemini işaret ediyor. Kulüpler için, yeni bir oyuncunun duyurulması, hakkında konuşturmak ve kaliteli içerik oluşturmak için bir performansa dönüşüyor.
Açıkçası, imza törenleri, kulüplere sıra dışı bir izleyici kitlesine ulaşma ve orijinal olma fırsatını sunuyor. Taraftarlar, oyuncu adıyla görselden fazlasını bekliyor. Aynı paylaşımda hem haber hem eğlence görmek istiyorlar.
Manchester United’ın yaptığı gibi, son birkaç ayda başka kulüplerde de benze içerikler ortaya çıktı.

Parodi: Alexis’in videosuna Motherwell futbol kulübünün yaptığı gibi
Sosyal medya kullanıcı davranışı: #SalahAnnounced hashtagine Liverpool futbol kulübü etkisi gibi
Oyuncu kültürü: Neymar Jr’la PSG gibi
Oyuncu kariyeri: Alex Morgan’la Orlando Pride gibi
Muziplik: Alexandre Lacazette’le Arsenal gibi
Sosyal etkileşim: retweet bekleyen Aston Villa gibi
Oyuncuların kendileri: Zlatan Ibrahimovic gibi

Kaynak: digitalsport.co

tr_TRTurkish