Yeni Helloween Albümüne Hazır Olun

Ve nihayet, beklenen gerçekleşecek gibi görünüyor.

Alman power-metal efsanesi Helloween, yeniden bir araya gelip metal tutkunlarının yüzünü güldüren genişletilmiş Pumpkins United kadrosuyla yeni albümün ilk sinyallerini vermeye başladı.

Topluluğun yakın zamanda, her şeye başladığı yer olan Hamburg’daki H.O.M.E Studios’da yepyeni şarkılar üzerinde çalışmaya başladığı duyuruldu.

90’ların ikinci yarısındaki Helloween albümleri, “Master Of The Rings”, “Time Of The Oath” ve “Better Than Raw” için kullanılan aynı kayıt konsolu, grubun yeni stüdyo albümünü kaydetmek için de kullanılıyor. Ve bu, basın bültenine göre “analog ve kasıtlı olarak köklere geri dönüş” hissiyatını ifade ediyor.

Önümüzdaki yıl, Ağustos ayının sonunda veya Eylül’ün başlarında piyasaya sürülmesi ön görülen albüm, Charlie Bauerfeind ve Dennis Ward prodüktörlüğünde üretiliyor.

Şarkıcı Andi Deris yeni albüm kayıt süreciyle ilgi, “2017-2019 arasındaki ‘Pumpkins United’ dünya turu bizi gerçek bir grup havasına soktu” derken “Şimdi hepimiz yeni bir stüdyo albümü kaydetmek konusunda çok istekliyiz” sözleriyle ekibin motivasyonu hakkında da bilgi veriyor.

Öte yandan Helloween, 2020 yılının Eylül ayında başlayacak “United Alive World Tour Part II” başlıklı yeni turneyi de duyurdu.

Pumpkin United birleşmesi sonrası topluluğun güncel kadrosu ise şu şekilde: Michael Kiske, Kai Hansen, Andi Deris, Michael Weikath, Sascha Gerstner, Markus Grosskopf ve Dani Löble’den oluşuyor.

tr_TRTurkish