Yeni Dream Theater Albümüne Hazır Olun “Distance Over Time”

Progresif metalin en önemli topluluklarından Dream Theater 14. stüdyo albümünü yayımlamaya hazırlanıyor.

Bu arada topluluk, kayıt aşamalarının neredeyse bittiği anlaşılan yeni albümden ilk kısa tanıtım videosunu paylaştı.

Dinleyicinin heyecanla beklediği “Distance Over Time” isimli albüm InsideOutMusic / Sony Music etiketiyle 22 Şubat 2019’da piyasaya sürülecek. Yapımcılığını gitarist John Petrucci’nin yaptığı albümün mix aşamaları Ben Grosse, mastering işlemleri ise Tom Baker tarafından gerçekleştirilmiş.

Petrucci albümün kayıt süreciyle ilgili şunları söylüyor, “Albümü dinlediğimde, yazım sürecinin her anını hatırlıyorum, odada durduğum yer, o anda bize ilham veren şey ve her şarkının arkasındaki anlam. Bir yapımcı olarak, hedefim dinleyicilerin sadece müzikle kaplanabilmesi için yaptığımız en iyi Dream Theater kaydını oluşturmaya çalışmaktı. Bu kaydı gerçekten yapmak istedim. İnsanların, stüdyoda bir araya getirilen gruptaki organik doğa, kişilik ve ham enerjiyi hissetmelerini sağlamaya çalıştım. Bunun başarıldığını düşünüyorum ve diğer insanların da aynı şekilde hissedeceğini umuyorum”.

Yaz kampına geri dönmek gibiydi” diyen şarkıcı James LaBrie kayıt sürecini şu sözlerle ifade ediyor, “Birbirine yakın olmak, çok daha derin bir deneyime yol açtı. Bence şarkılar bu enerjiyi yansıtıyor. Kariyerimizin bu noktasında bu kadar güçlü bir duruma sahip olmak çok eğlenceliydi”.

Topluluk, albümün yayımlanmasının ardından bir tanıtım turnesinin planlarını yapmış bulunuyor. Kuzey Amerika’yı kapsayan turne 20 Mart 2019’da San Diego, Kaliforniya’da başlayıp 4 Mayıs 2019’da Mexico City’de tamamlanana dek yedi hafta sürecek.

Dream Theater en son “The Astonishing” isimli albümünü 2016’nın Ocak ayı sonunda yayımlamıştı.

Aşağıda “Distance Over Time” albüm kapağı ve kısa tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

 

Blabbermouth.net

 

tr_TRTurkish