Yeni Cheap Trick Şarkısına Buyurunuz, “Light Up The Fire” Yayında

Bir süredir bahsi geçen yeni Cheap Trick şarkılarından ilki nihayet dinleyiciyle buluştu.

Geçtiğimiz sonbaharda Cheap Trick şarkıcısı Robin Zander, dinleyicilerin gruptan yeni şarkılar dinlemek için çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacaklarını söylemişti.

Yayına hazır yeni albümün varlığından söz edip, BMG ile anlaşma imzaladıklarını ekleyen Zander, albüm yayınının virüs nedeniyle ertelendiğinden bahsetmişti.

Yeni albümün, grubun yaklaşık elli yıl önce kuruluşundan bu yana destek verenler de dahil olmak üzere uzun süredir takipçilerini memnun edeceğini de söyleyen Zander, çoğunlukla kendileri için ama aynı zamanda hala sadık hayranları için çok sayıda kayıt yaptıklarını ve yapmaya da devam ettiklerini belirtmişti.

İşte şimdi, bu kayıtlardan biri olan “Light Up The Fire”, dinleyiciyle paylaşıldı.

Henüz yeni albümle ilgili herhangi bir detay açıklaması yapılmazken kısa zamanda yayın tarihi dahil bazı ayrıntıların paylaşılacağı bekleniyor.

Grubun şu anki kadrosunda üç orijinal üye solist Robin Zander, gitarist Rick Nielsen ve basçı Tom Petersson yer alıyor. Davulcu Bun E. Carlos ise 2010 yılında gruptan ayrılmış yerine Nielsen’in oğlu Daxx ekibe dahil olmuştu.

tr_TRTurkish