Yeni Bruce Springsteen Albümü “Western Stars”a Buyurmaz Mısınız?

Bruce Springsteen’in yepyeni kayıtlarına kulak vereceğimiz “Western Stars” yayımlandı.

Beş yıl aradan sonra yayımlanan ilk Springsteen albümü olan kayıt için Springsteen bir basın açıklamasında, “Bu kayıt, karakter odaklı şarkılar ve kapsamlı, sinematik orkestra düzenlemeleri içeren solo kayıtlarımın geri dönüşüdür” derken dinleyiciye ilk ip uçlarını vermşti.

Geçtiğimiz aylarda paylaşılan kayıtlarla usul usul ruhumuza işlemeye başlayan albüm, Columbia etiketiyle piyasaya sürüldü.

Ayrıca, Springsteen’in 19. stüdyo kaydı olan albümün, 60’ların sonu ve 70’lerin başındaki Güney Kaliforniya pop kayıtlarından ilham aldığı bilgisi de “Western Stars”ın karakterini ortaya koyan mühim detaylar arasında.

Resim

Albümün yapımcılığını Ron Aniello ile paylaşan Springsteen’e kayıtlarda, Jon Brion, Patti Scialfa, erken dönem E Street Band üyesi klavyeci David Sancious, Charlie Giordano, kemancı Soozie Tyrell ve daha pek çok önemli isim katkıda bulunmuş. Öyle ki ortaya çıkan şarkılarda bu iş birliğinden kaynaklı enerjiyi ilk andan itibaren yakalamak mümkün.

Geçen süreçte albümün öncü kayıtları olarak “Tuscon Train”, “There Goes My Miracle” ve “Hello Sunshine” isimli şarkıları paylaşan Springsteen, albümün yayınıyla eş zamanlı olarak da isim şarkısı “Western Stars”ın videosunu dinleyicinin beğenisine sundu.

Springsteen’in 2014 tarihli “High Hopes”dan bu yana ilk stüdyo albümü olan “Western Stars” tüm dijital platformlarda yayında.

Kapak Fotoğrafı: Danny Clinch

What's your reaction?

tr_TRTurkish