Yeni Bir Süpergrup Doğuyor “Deadland Ritual”

Deadland Ritual ismiyle kurulan yeni bir süpergrup müzik sahnesine giriş yapıyor.

Black Sabbath bas gitaristi Geezer Butler, Billy Idol gitaristi Steve Stevens, eski Guns N ‘Roses ve Velvet Revolver davulcusu Matt Sorum ve Apocalyptica vokalisti Franky Perez’in yer aldığı Deadland Ritual, ilk şarkıları “Down In Flames” için çekilen videoyu paylaştı.

Grubun doğuşuyla ilgili olarak ilk fikirle gelen Sorum süreci şöyle açıklıyor: “Steve ve Franky aradığım ilk adamlardı. Daha sert bir rock soundu yaratmak istediğimizi biliyorduk, Geezer ile iletişime geçtiğimde ve o da kabul ettiğinde, bunun harika bir grup olacağını biliyordum, yapımcı Greg Fidelman ile bağlantı kurduktan sonra da Deadland Ritual doğdu”.

Teklif geldiğinde yeni solo albümü üzerinde çalıştığını belirten Butler, “Bir grup ortamında çalışmak benim için cazipti çünkü bu benim alışkın olduğum şey, bu yüzden gerçekten doğal geliyor, derken yeni ekiple sahneye çıkmak için sabırsızlandığını vurguluyor.

Topluluk, şimdiden 14 Haziran İngiltere’deki Download festivali ve 22 Haziran Fransa’daki Hellfest olmak üzere iki canlı performans açıkladı.

Aşağıda Deadland Ritual’in ilk şarkısı “Down In Flames”in videosuna göz atabilirsiniz.

 

Kapak Fotoğrafı: Jonas Akerlund

tr_TRTurkish