Yeni Bir Matrix Filmine Ne Dersiniz?

Yapay zekâ ile insanoğlunun birbirine üstünlük sağlamaya çalıştığı bir geleceği tüm felsefi boyutlarıyla zihnimize inşa eden en mühim filmlerden Matrix evreninde yeni kıpırdanmalar var.

1999 tarihli ilk filmi 2003’de gösterime giren Matrix Reloaded ve Matrix Revolutions takip etmiş ve siyah takım elbiseli, gözlüklü adamlar ile Neo ve Morpheus’un peşinde yaşamla ilgili düşündüklerimizi iyiden iyiye sorgulamaya başlamıştık.

İlk Matrix filminin üzerinden geçen 20 yıl sonrasında serinin dörde bağlanacağı haberinin ise biraz şaşırtırken büyük oranda heyecan dalgaları yaşattığı aşikâr.

Yönetmen koltuğunda Lana Wachowski’nin yer alacağı yapımda ilk bilgilere göre, başrollerde yeniden Neo ve Trinity olarak Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss iklisini göreceğiz.

Üretiminin 2020 yılının başında başlayacağı duyurulan yapımda, senaryo yazımı aşamasında Wachowski’ye Aleksandar Hemon ve David Mitchell eşlik etmişler.

Filmin yapımını ve dağıtımını yapacak olan Warner Bros. Picture Group başkanı Toby Emmerich, “Lana Wachowski’nin gerçek bir vizyoner, tekil ve özgün bir yaratıcı film yapımcısı olduğunu söylerken, Matrix evrenindeki bu yeni bölümü yazıp yönettiği için çok mutlu olduklarının altını çiziyor.

Yeni Matrix filmi üzerine söylentiler bir süredir dönüp dururken, yapılan kısıtlı açıklamada filmin konusu hakkında en ufak bir ipucu bulunmamasıyla durum gizemini koruyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish