Yeni Baskılarıyla İki Efsanevi Nina Simone Albümü Geliyor

İki klasik Nina Simone albümü, Verve / UMe’nin devam eden Acoustic Sounds arşiv serisinin bir parçası olarak “audiophile grade” plakta bastırılıyor.

Simone’un 1965 albümleri I Put a Spell on You ve Pastel Blues, Acoustic Sounds’un orijinal analog bantları kullanılarak stereo olarak yeniden düzenlendi. Her iki sürüm de 180 gramlık vinil ve gatefold kapaklı olarak 6 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak.

Haziran 1965’te piyasaya sürülen “I Put a Spell on You”, Simone’un ticari açıdan en başarılı albümlerinden biridir. Başlık şarkısının yanı sıra diğer önemli albüm parçaları arasında “Ne me quitte pas”, “Feeling Good” ve “You’ve Got to Learn” sayılabilir.

“Pastel Blues” ise aynı yılın Ekim ayında piyasaya sürüldü ve “Strange Fruit”, “Nobody Knows You When You Down and Out”, “Trouble in Mind” ve 10 dakikalık “Sinnerman” gibi şarkılarla öne çıkan Simone albümü oldu.

Ayrıca Verve / UMe daha önce, 9 Ekim’de çıkacak olan John Coltrane’s Ballads ve A Love Supreme için benzer audiophile yeniden sürümlerini de duyurdu.

Consequenceofsound.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish