Yeah Yeah Yeahs Yaklaşan Albümden Yeni Şarkı “Burning”i Paylaştı

New York indie rock sahnesinin mühim grubu Yeah Yeah Yeahs yeni single’ı “Burning”i yayımladı.

Şarkı, grubun 30 Eylül’de dinleyiciyle buluşacak “Cool It Down” isimli albümünden ulaşıyor kulaklarımıza.

Yapımcılığını Andrew Wyatt’ın üstlendiği ve Frankie Valli’nin grubu The Four Seasons’ın “Beggin” şarkısından söz ve ilham alan Karen O, ateşli parçanın aynı zamanda gerçek bir cehennemden ilham aldığını söyledi.

Şarkının hikayesi, şarkıcı Karen O’nun 19 yaşında yaşanan bir geceye kadar uzanıyor: Karen, oda arkadaşıyla doğaçlama bir içki içmek için dışarı çıkıyor ve kısa bir süre sonra geri döndüğünde, söndürmeyi unuttuğu bir mum yüzünden East Village’daki dairesini alevler içinde buluyor.

Karen O yaptığı açıklamada, “Ama tuhaf bir şekilde, duygusal değer taşıyan eşyalar eskiz defterleri, göğsünde kalpler olan favori bir kazak ve fotoğraflar bozulmadan kalmıştı” diyor ve ekliyor,

Anne ve babamın gençliklerinde, sanki onları koruyan bir güç alanı varmış gibi ateşin ikisinin etrafında yaktığı fotoğrafları vardı… Dünya yanıyorsa, umarım en sevilen kişi korunur ve bu hayatta en çok değer verdiğimiz şeyi korumak için elimizden gelen her şeyi yaparız. ‘Burning’ bu duyguyla ilgili bir şarkı.”

Yeni albüm “Cool It Off”, Secretly Canadian aracılığıyla 30 Eylül’de dinleyiciyle buluşacak ve Yeah Yeah Yeahs’in dokuz yıl aradan sonraki ilk albümünü olacak. Üçlü, haziran ayında, Perfume Genius’ın eşlik ettiği “Spitting Off the Edge of the World” isimli çıkış şarkısıyla albümü açıklamıştı.

Grup fotoğrafı: Jason Al-Taan

tr_TRTurkish