Yazarlar ve Köpekler Hakkında 10 Gerçek

Yazarların ve köpeklerin kesişen yolları her daim birbirlerinin can dostu olmaları şeklinde değil maalesef. Kimi garip, kimi sinir bozucu, kimi ise gerçekten sevgi dolu bu kesişmelerden bazılarına aşağıdaki listede göz atabilirsiniz.

  1. Rakiplerinin saldırılarından korkan şair Alexander Pope, Danua cinsi köpeği Bounce ve tabancaları olmadan nadiren evi terk ederdi.
  2. Virginia Woolf’un yayınlanan ilk eserlerinden biri, ailesinin köpeği Shag’ın ölümüyle ilgiliydi.
  3. John Steinbeck’in ünlü romanı Fareler ve İnsanlar’ın ilk kopyasını köpeği Max yemişti.
  4. Emily Brontë’nin köpeği Keeper, öldüğünde mezara kadar onun tabutunu takip etti ve haftalar boyunca sahibinin döneceği umuduyla yatak odasının kapısında havlayarak bekledi.
  5. On yedinci yüzyıl yazarı Sir Thomas Brown pudralanmış camın zehirli olmadığı mitini bazı köpeklere yedirerek çürüttü. Neyse ki hayvanlar sağ salim kaldı.
  6. Gertrude Stein Basket adlı köpeğinin su içme düzeninin ona ona yazılı cümleler ve paragraflar arasındaki farkı öğrettiği iddia etti.
  7. Amerikalı yazar Christopher Morley, “undergod” olmayı alışkanlık olarak kazanan kişiler için ‘infracaninophile’ kelimesini icat etti.
  8. Elizabeth Gaskell, 1859’da, Lassie adlı Collie cinsi bir köpek hakkında “The Half-Brothers” adlı bir öykü yazdı.
  9. James Joyce’un, cynophobia adı verilen bir köpek karşı korkusu vardı.
  10. George Eliot‘ın yayıncısı, John Blackwood, yazarın Adam Bede adlı romanının ödemesi olarak ona pug cinsi bir köpek gönderdi.

 

What's your reaction?

tr_TRTurkish