Yarıyıl tatilinde Arter’de çocukları “Gez, Bak, Çiz” başlıklı heyecan verici yeni bir atölye bekliyor

Yarıyıl tatilinde Arter’de çocukları heyecan verici yeni bir atölye bekliyor: “Gez, Bak, Çiz”. 6–9 ve 7–11 yaş aralığındaki çocukları Arter’in güncel sergilerini keşfetmeye çağıran atölye, 2 Şubat Çarşamba, 4 Şubat Cuma ve 5 Şubat Cumartesi günleri saat 13:00 ve 15:00’te olmak üzere iki oturum hâlinde gerçekleşecek. Sınırlı sayıda katılımcı ve gerekli sağlık önlemleriyle gerçekleşecek atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir.

Ziyaretçilerini gerekli sağlık önlemleriyle ağırlayan Arter, farklı yaş gruplarından katılımcılara yönelik çocuk atölyelerini hem çevrimiçi hem de fiziksel ortamda düzenlemeyi sürdürüyor. Herkesin yaratıcı sürecin parçası olabileceği bir ortamı mümkün kılmayı amaçlayan çocuk atölyeleri, Arter’in güncel sergilerinden hareketle şekilleniyor ve her çocuğun kendi bakış açısını paylaşmasına özen gösteriyor.

Çocuk atölyelerinde katılımcıları, çağdaş sanatı keşfedip yorumlamaya ve yaratıcı süreçleri kendi bakış açılarıyla deneyimlemeye davet eden Arter, yarıyıl tatilinde yeni bir atölye çalışması sunuyor. “Gez, Bak, Çiz” başlıklı atölye, 6–9 ve 7–11 yaş aralığındaki çocukları Arter’in güncel sergilerini keşfetmeye çağırıyor. Arter’in rehber ekibi eşliğinde gerçekleştirilecek sergi turuyla başlayan buluşmalarda, çocuklar sergilenen yapıtlar üzerine sohbet edecekler ve bu yapıtlardan yola çıkarak kendi çizimlerini üretecekler. 

“Gez, Bak, Çiz”, 2 Şubat Çarşamba ve 5 Şubat Cumartesi günleri  6–9 yaş grubu için saat 13:00’te; 7–11 yaş grubu için saat 15:00’te gerçekleştirilecek. 7–11 yaş grubu 4 Şubat Cuma günü saat 13:00’te; 6–9 yaş grubu ise aynı gün saat 15:00’te atölyeye katılabilecek.

Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir. Atölyeye katılan çocukların birer yetişkin eşlikçisi ise, etkinlik gününde Arter sergilerini gün boyu ücretsiz ziyaret edebilir; 13:00 ve 15:00’te düzenlenen rehberli turlar için giriş katındaki gişeden bilet satın alabilir.

Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiye www.arter.org.tr adresinden erişilebilir. Arter Pazartesi hariç her gün açık. Kurumsal Sponsor Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.

tr_TRTurkish