Yaklaşan Smith/Kotzen Albümünden Yeni Şarkı “Scars”

İngiliz Heavy Metal devi Iron Maiden’ın gitaristi Adrian Smith ve Mr. Big ile The Winery Dogs’un yanı sıra solo kariyeriyle de gönül tahtımıza kurulan Richie Kotzen’in güçlerini birleştirdiği proje “Smith/Kotzen”den yeni şarkı paylaşıldı.

“Smith/Kotzen” ismiyle ve 26 Mart’ta BMG aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümden kulağımıza ulaşan ikinci kayıt “Scars” oluyor. Albümden çıkan ilk şarkı ise geçen Aralık ayında paylaşılan “Taking My Chances” olmuştu.

Adrian Smith’in “rüya gibi bir girişle başlayıp ardından sertleşen” bir şarkı olarak tanımladığı “Scars”, ikilinin üzerinde çalışmayı özellikle eğlenceli bulduğu 70’lerin bluesy rock’ına bir geri dönüş olarak öne çıkıyor.

Şarkının siyah beyaz klibi bir kez daha Atlantik’in iki yakasında çekildi. Grubun performansları Londra ve Los Angeles’taki ev stüdyolarında gerçekleşirken, açık hava çekimleri İngiliz Jurassic kıyılarının engebeli güzelliğini tarihi Santa Monica Dağları ve Malibu yakınlarındaki Pasifik kıyı şeridi ile bir araya getiriyor.

Ayrıca albümde, Adrian Smith’in Iron Maiden’den grup arkadaşı Nicko McBrain “Solar Fire” adlı şarkıda davulun başına geçerken, Kotzen’in uzun süredir arkadaşı ve turne ortağı Tal Bergman da “You Don’t Know Me”, “I Wanna Stay” ve “‘Til Tomorrow” şarkılarında davul çalıyor. Diğer beş şarkının davullarında ise Richie Kotzen var.

Şubat 2020’de Karayipler’deki, Turks ve Caicos Adaları’nda kaydedilen, ortak yapımcılığını Richie ile Adrian üstlenildiği ve miks işlemlerinin Kevin “Caveman” Shirley tarafından yapıldığı dokuz şarkılık albüm, iki saygın müzisyen arasındaki mükemmel iş birliğini ortaya koyuyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish