Yaklaşan Ihsahn Kısaçalarından İlk Şarkı “Stridig”

Geçtiğimiz günlerde Ihsahn’ın bu yıl içinde yayımlayacağı iki yeni kısaçalardan ilkinin Şubat ayında piyasaya sürüleceği duyurulmuş, 14 Şubat’ta Candlelight etiketiyle piyasaya sürülecek, “Telemark” isimli albümde beş şarkının yer aldığı bilgisi paylaşılmıştı.

Şimdi ise, gelecek albümden çıkan ilk kayıt ile baş başayız.

“Stridig” isimli şarkı, Ihsahn’ın müziğinin sert, katıksız taraflarını temsil eden, Emperor yıllarındaki sade biçimselliğe göz kırpan yapısıyla dikkat çekiyor.

Ihsahn’ın Norveç’te, büyüdüğü ve hâlâ yaşadığı bölge olan Telemark’tan ilham alan ve black metal köklerine dalışlar yapan çalışma, Ihsahn’ın ilk kez Norveççe şarkı sözlerine yer vermesi bakımından da ayrı bir yere sahip.

Albümle ilgili olarak, “Telemark için ve ondan bir şeyler yazarak, genel konsepte göre, müzikal köklerimin temel, sade black metal etkilerini damıtmak istedim” diyen Ihsahn, gelecek albümün ilk ip uçlarını veriyor.

Ayrıca, albümün bir başka dikkat çeken yanı da, üç yeni kayıt dışında Iron Maiden’ın “Wratchild” ve Lenny Kravitz’den “Rock ‘n’ Roll Is Dead” şarkılarının coverları oluyor.

Aşağıda, yeni Ihsahn şarkısı “Stridig”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Ihsahn “Telemark EP” şarkı listesi:

  • 01. Stridig
  • 02. Nord
  • 03. Telemark
  • 04. Rock ‘n’ Roll Is Dead (Lenny Kravitz cover)
  • 05. Wrathchild (Iron Maiden cover)
tr_TRTurkish