Yaklaşan Frank Zappa Belgeselinden Fragman Paylaşıldı

Alex Winter’ın uzun zamandır beklenen Frank Zappa belgeselinin ilk fragmanı yayında.

Bill & Ted filmlerindeki Bill olarak tanıdığımız ancak 30 yıldır yönetmenlik yapan Alex Winter tarafından yönetilen “Zappa” isimli belgeselin yayın tarihi başlangıçta 2017 yılı için planlanmış daha sonra yapım, SXSW Film Festivali’nde galası yapılması planlandığı 2020’ye ertelenmişti. Ancak bu planlar da pandemi nedeniyle sekteye uğramıştı.

Şimdi ise sezonun en çok beklenen müzik belgesellerinden biri olarak gösterilen yapımın 23 Kasım’da gösterime gireceği duyuruldu.

Winter, Zappa ailesi ve onun derin görüntü arşivlerine erişim izni verilen film üzerinde altı yıldır çalışıyordu.

Belgesel, Zappa’nın eşi Gail Zappa’nın yanı sıra Mike Keneally, Ian Underwood, Steve Vai, Pamela Des Barres, Bunk Gardner, David Harrington, Scott Thunes, Ruth Underwood ve Ray White gibi arkadaşları ve ortak çalışanlarıyla röportajlar sunuyor.

Zappa’nın tüm hayatını kapsayacak belgesel, çocukluk dönemi ev görüntüleri, lise döneminden videolar ve onlu yaşlarının sonları ile 20’li yaşların başlarından performansları da içeriyor.

Film, 23 Kasım’da tek gecelik bir sinema etkinliği olarak sunulduktan sonra 27 Kasım’da çoğu yayın platformu üzerinden gösterime girecek.

Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kapak fotoğrafı: Bill Gubbins

tr_TRTurkish