Yaklaşan Foo Fighters Albümünden Yeni Şarkı “Waiting On A War”

Foo Fighters’ın yeni stüdyo albümü “Medicine at Midnight”ın dinleyiciyle buluşmasına az bir süre kala yeni bir şarkı daha paylaşıldı.

Dave Grohl’un 52. doğum gününde gelen “Waiting On A War” isimli şarkı, daha önce paylaşılan “Shame Shame” ve “No Son of Mine”ın ardından gelecek albümden kulaklarımıza ulaşan üçüncü kayıt oluyor.

Grohl’un yaptığı açıklamaya göre şarkı, 11 yaşındaki kızı Harper ile yaptığı konuşmadan ilham alıyor. “Geçen sonbahar kızımı okula götürürken bana döndü ve sordu, ‘Baba, savaş mı olacak?’ Şimdi benimle aynı kara bulutun altında yaşadığını fark ettiğimde kalbim çöktü” diyen Grohl ekliyor,

Washington DC’nin banliyölerinde büyüyen bir çocuk olarak her zaman savaştan korktum. Gökyüzünde füzeler ve arka bahçemde askerlerle ilgili kabuslar gördüm, büyük olasılıkla 1980’lerin başlarındaki siyasi gerilim ve Ulusun Başkenti’ne olan yakınlığım tarafından tetiklendi. Gençliğim umutsuz bir geleceğin kara bulutu altında geçti.”

“Bu şarkı, tıpkı her çocuk gibi bir geleceği hak eden kızım Harper için yazılmıştı.”

5 Şubat’ta yayımlanacak ve dokuz şarkının yer aldığı “Medicine at Midnight”, 2017 tarihli “Concrete and Gold” sonrası grubun ilk şarkılarına ev sahipliği yaparken, bugüne kadarki onuncu Foo Fighters albümü olarak geçiyor kayıtlara.

tr_TRTurkish