Yaklaşan Dahakara Albümünden Yeni Şarkı “Love the Witches”

Memleket darkwave sahnesinin nadide temsilcilerinden Dahakara ile daha önce tanışmadıysanız şimdi tam sırası. Çünkü gelecek albümün yayını öncesi bir şarkı ile daha karşımızda Dahakara.

“Love the Witches” isimli şarkı, 13 Kasım’da dinleyiciyle buluşacak “Hell is in Hello” isimli albümden kulaklarımıza ulaşan üçüncü kayıt oluyor.

Grup daha önce, “No” ve “Fix This” şarkılarıyla yaklaşan albümün loş ve gizemli atmosferini dinleyiciyle paylaşmaya başlamıştı.

2015 yılında ilk albümü “Relativist” ile adından söz ettirmeye başlayan Dahakara, 2018 tarihli “Other Rooms” ve hemen ertesi yıl yayımlanan “Happiness Forgets” albümleriyle elektronik, endüstriyel ve ambiyans kulvarında nefis örneklere imza atmıştı.

Yeni şarkıya gelince, grup şarkının çıkış noktasını şu sözlerle ifade ediyor:

Erkek egemen toplumda cadı kavramına bakışın sorgulandığı şarkı, ilhamını “Malleus Maleficarum” ve Mary Wollstonecraft’ın feminist felsefenin ilk örneklerinden biri kabul edilen “A Vindication of the Rights of Woman”ından alıyor.”

Aşağıda şarkının, illüstrasyonu Julie de Graag, animasyon ve video editlerinin ise Özüm Özgülgen’e ait olduğu videosunu bulabilirsiniz.

tr_TRTurkish