X Jazz İstanbul’a Geliyor

Berlin’in en büyük ve en kapsamlı caz festivalleri arasında yer alan XJAZZ, 2016 baharında düzenleyeceği etkinlik öncesinde İstanbul’a ön ziyarete geliyor.

Kabak & Lin ve Gülbaba Müzik işbirliğinde ve Goethe Institut Istanbul desteğiyle düzenlenen XJAZZ Festival, Istanbul ve Berlin müzik dünyası arasında düzenli olarak gerçekleşecek olan fikir alışverişlerinin başlangıcını temsil ediyor. Bunununla birlikte Türkiye, Berlin’de düzenlenecek XJAZZ Festivali için ortak ülke statüsünde olacak.

Her iki şehrin artan müzikal etkileşiminin İstanbul’daki buluşmasında Günter Sommer & Tolga Tüzün, Maden Öktem Ersönmez, Studnitzky Quartet, Soyut Boyut, Komfortrauschen, Ercüment Orkut ‘Low Profile’, Barış Demirel ve Memento gibi önemli isimler yer alacak.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Coop ve Roxy’in mekan ev sahipliğinde 10-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek bu etkinlik, aynı zamanda XJAZZ Istanbul 2016 öncesinde bizlere Festival’in müzik ruhundan izler sunacak. Etkinlik programı şu şekilde;

10.12.2015 Perşembe @ Coop
Günter Sommer & Tolga Tüzün (DE, TR)
Soyut Boyut (TR)

11.12.2015 Cuma@ Roxy
Studnitzky Quartet (DE)
MadenÖktemErsönmez (TR)

12.12.2015 Cumartesi @ Coop
Komfortrauschen (DE)
Barış Demirel (TR)

12.12.2015 Cumartesi @ Zorlu PSM Stüdyo
Memento (DE)
Ercüment Orkut ‘Low Profile’ (TR)

X Jazz nedir?

Berlin`in en büyük ve kapsamlı caz festivali niteliğindeki X Jazz Avrupa çağdaş cazın Berlin merkezli bir festivali. Bir caz festivali olmakla birlikte bünyesinde caz dışında Neo-Classic müzikler, avantgart eğilimler, elektronik doğaçlamalar ve şarkıcı/şarkı yazarı tarz sanatçıların buluştuğu bir oluşum.

tr_TRTurkish