Winterpills ile Tam da İhtiyaç Anında ‘Love Songs’

Tamam, koca kış geçip gitti de bu bahar kucaklaşmalarına yakışacak müziklere de ihtiyacımız var elbette. Biraz ara sıcaklar, belki ısınma turları. Şöyle bir oturup düşünceleri rafine hâle sokmaya gereksinimimiz olabilir.

Tam da bu mevzuların ilacı olabilecek, belki de uzantısında birçok farklı kapıyı da açmaya olanak sağlayabilecek, iyi ki varlar diyebileceğimiz işler mevcut.

Örneğin, Northampton, Massachusetts çıkışlı indie folk-rock grubu Winterpills bu durumlar için biçilmiş kaftan. 2005 yılında kendi adlarını taşıyan ilk albümlerini yayımladıklarından itibaren tarzdan keyif alanların takibinde kalmayı başardılar.

Vokal ve gitarlarda Philip Price, geri vokal ve keyboard’da Flora Reed, davulda Dave Hower, bas gitarda Max Germer ve gitarda Dennis Crommett’den oluşan ekip ilk albümün ardından çıkardıkları The Light Divides (2007), Central Chambers (2008), All My Lovely Goners (2012) ve Echolalia (2014) albümleriyle kaliteyi sağlam bir noktada tutmayı sağladılar.

Yeni albüm ‘Love Songs’ sıcağı sıcağına tadılması önem arz eden parçalardan oluşuyor. Üstelik samimi anlatımların albüm sonuna kadar aralık vermediği bir bütünlük sağlamayı da ihmal etmemişler. İlk parça ‘Incunabula’ ile albüme sakin bir adım attıktan sonra ‘Wanderer White’, ‘Freeze Your Light’, ‘Bringing Down The Body Count’ ve ‘He Grew A Wall’ kendini fark ettiren parçalar oluyorlar. ‘The Swimmers and The Drowned’, ‘Chapel’ ve kapanışı yapan ‘It Will All Come Back To You’ etki bırakacak diğer parçalar olarak öne çıkıyorlar.

Winterpills son çalışmasıyla folk-rock’ın bir alt başlık olarak başlara güreştiği günümüz müzik piyasasında kendine dikkate değer yeni bir sayfa açmayı başarmış.

İhtiyaç duyduğumuz, özlemini çektiğimiz, renklerin birer birer geri dönmeye başladığı, ılık esintilerin arasında bir de melodi katkısı hiç de fena gitmez. Ne dersiniz?

Wanderer White

Freeze Your Light

Take Away The Words

tr_TRTurkish