Willie Nelson Gelecek Albümü Bluegrass’ı Çıkış Şarkısı ile Duyurdu

Willie Nelson, 15 Eylül’de Legacy Recordings aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Bluegrass” isimli yeni albümünü duyurdu. Gelecek albümden paylaşılan ilk şarkı ise “You Left Me a Long, Long Time Ago” oldu.

Albüm, Nelson’un bluegrass topluluğu ile yeniden yorumlanan geniş kataloğundan 12 klasik şarkı içeriyor. Waylon Jennings ile birlikte yazdığı “Good Hearted Woman” dışında albüm için seçilen tüm parçalar Nelson imzası taşıyor. Öne çıkan şarkılar arasında “On the Road Again”, “Yesterday’s Wine” ve “Still is Still Moving to Me” var.

Albüm, Nelson’ın uzun süredir birlikte çalıştığı Buddy Cannon yapımcılığında kaydedildi ve basta Barry Bales, banjoda Ron Block, kemanda Aubrey Haynie, akustik gitarlarda Rob Ickes, Bobby Terry ve Josh Martin, mızıkada Mickey Raphael, mandolinde Seth Taylor ve Dan Tyminski’nin katkılarını içeriyor. Albümün kapak resmi ise Willie’nin oğlu Micah Nelson tarafından yapıldı.

Paylaşılan ilk şarkı “You Left Me a Long, Long Time Ago” ilk olarak Nelson’ın 1982’de Kris Kristofferson, Dolly Parton ve Brenda Lee ile “The Winning Hand” adlı ortak albümünün bir parçası olarak yayımlanmıştı. O versiyonu Brenda Lee ile seslendiren Nelson yeni albümde şarkıyı tek başına söylüyor.

Nisan ayında 90. doğum gününü Los Angeles’taki Hollywood Bowl’da birçok yıldız ismin katıldığı bir etkinlikle kutlayan Nelson’ın son albümü “I Don’t Know a Thing About Love” bu yılın başlarında yayımlandı.

Willie Nelson “Bluegrass” şarkı listesi:

01. No Love Around

02. Somebody Pick Up My Pieces

03. Good Hearted Woman (co-written with Waylon Jennings)

04. Sad Songs and Waltzes

05. Home Motel

06. You Left Me a Long, Long Time Ago

07. Yesterday’s Wine

08. Bloody Mary Morning

09. Slow Down Old World

10. Still Is Still Moving to Me

11. On the Road Again

12. Man with the Blues

consequence.net

tr_TRTurkish