Warhaus’un Yaklaşan Yeni Albümünden Dördüncü Tekli “Time Bomb” Yayında

Ağırbaşlı ve zarif tarzıyla bilinen, Belçika’nın önde gelen alternatif şarkıcısı Maarten Devoldere’nin Warhaus adlı solo projesinin yeni albümü “Ha Ha Heartbreak”, 11 Kasım’da Play It Again Sam desteği ve Türkiye’de GRGDN Müzik iş birliğiyle dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Albüm anonsuyla beraber gelen dördüncü tekli “Time Bomb”da Devoldere, seride şu ana kadar oluşturduğu salgın, zarif ve retro çizgisini bozmadan bu sefer de zamanlı bomba metaforunu kullandığı bir güfte sunuyor. Solist, içinde bulunduğu ilişkiyi bu nesnenin hem kaçınılmaz patlayışına hem de cazibesinin tehlikeliliğiyle özdeşleştiriyor.

2004’ten beri indie rock grubu Balthazar ile müzik dünyasının tanıdığı Devoldere, 2016’da solo çalışmalarına bir yuva sunmak adına başlattığı Warhaus projesi altında şu ana kadar iki albüm çıkardı: “We fuck a flame into being” (2016) ve kendi adını taşıyan, aynı zamanda sound’unu grubundan daha keskince ayırmasını sağlamış ikinci çalışması (2017).

Gelecek albüm “Ha Ha Heartbreak”, birçok anlamda, bu sound’un gelişiminde yeni bir evre. Warhaus’u şu ana kadar tanımlamış, Balthazar’a kıyasla solo şarkıcı-söz yazarı kıvamına daha yakın, Leonard Cohen ve Serge Gainsbourg eğilimindeki besteler, bu sefer daha ritmik bir destek buluyor. Sanatçının her zamankinden daha etkin narin, bariton vokalleri, sadece alışageldik soft rock ve alt-pop türevleriyle değil, soul gibi renklerle de harmanlanıyor. Ortaya çıkan “Time Bomb” gibi sonuçlar, Warhaus’un leziz olgunluğundan ödün vermeden, aynı karakteri ve hikâyeyi heyecan verici yeni bir çevreye taşıma dengesini ustaca tutturuyor.

 11 Kasım’da Play It Again Sam desteğiyle, Türkiye’de GRGDN Müzik iş birliğiyle dinleyiciyle buluşacak “Ha Ha Heartbreak”, 12 inch plak, CD ve dijital formatlarda siparişe açıldı.

Yeni şarkı “Time Bomb”, şimdi tüm dijital platformlarda.

What's your reaction?

tr_TRTurkish