Warhaus’dan Yeni Single “Open Window”: Hem Romantik Hem de Yakıcı Derecede Acımasız

Balthazar grubunun vokal/gitaristi olarak tanıdığımız Belçikalı müzisyen Maarten Devoldere’in tek kişilik projesi “Warhaus”, yeni teklisi “Open Window” ile geri döndü.

Şarkı, Devoldere’nin 2017’deki ikinci solo albümü Warhaus’tan bu yana ilk müziği olma özelliği taşıyor.

Yeni şarkı “Open Window”, “bin yıllık Leonard Cohen ile karşılaştırmalar yapan, derin, karanlık ve oluk yüklü aşk ve nefret şarkıları söyleyen, aynı zamanda hem romantik hem de yakıcı bir şekilde acımasız olmayı başaran yeni müziğin ilk tadı” ifadesiyle tanımlanıyor.

Sizi kalçalarınızı sallamaya ve parmaklarınızı şıklatmaya davet eden bir groove üzerinde sürüklerken Devoldere hala biraz fazla kendinden emin bir şekilde şarkı söylüyor. Ona inanıyorsunuz, en azından şarkı, yetmişli yılların Fransız filmini andıran incelikle öforik bir outro ile sonuçlanıyor: Bir düzine buğulu erkek sesi tarafından yürütülen görkemli, arsız bir romantik tema, geniş bir yaylı düzenlemesinin kanatlarında uçuyor ve virtüöz piyano notalarıyla doruk noktasına ulaşıyor.

Warhaus şarkı hakkında, “Yakında çıkacak olan üçüncü albümümden ilk şarkı. Kalp kırıklığı ve onun inkârıyla ilgili böylesine utanmazca romantik bir şarkı yazmak özgürleştirici hissettirdi. Umarım siz de beğenirsiniz!” diyor ve ekliyor, “Open Window, gerçekliği o rahat inkâr baloncuğundan uzak tutmakla ilgili. Kesinlikle benim en sevdiğim kalp kırıklığı sahnesi.”

tr_TRTurkish