Warhaus’dan Narin, Şairane ve Leziz Melodiler Bütünü: Yeni Albüm “Ha Ha Heartbreak” Yayında

Ağırbaşlı ve zarif tarzıyla bilinen, Belçika’nın önde gelen alternatif şarkıcısı Maarten Devoldere’nin solo projesi Warhaus’un yeni albümü “Ha Ha Heartbreak”, Play It Again Sam etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik iş birliğiyle dinleyiciyle buluştu.

Albümle yayınıyla beraber gelen beşinci ve son tekli “When I Am With You”yla ilgili ise Devoldere, şunları söyledi: “Bu şarkı, yetişkin bir erkek olmanın toplumsal baskılarından arınıp, her erkeğin içindeki basit ve çocuksu sevgi isteğine dönmekle ilgili – gerçek anlamıyla bebeksi bir aşk şarkısı.”

2004’ten beri ülkemizde de çok sevilen indie rock grubu Balthazar ile müzik dünyasının tanıdığı Maarten Devoldere, 2016’da solo çalışmalarına bir yuva sunmak adına başlattığı Warhaus projesi altında şu ana kadar iki albüm çıkardı: 2016 tarihli “We fuck a flame into being” (2016) ve 2017’deki grupla aynı adı taşıyan, aynı zamanda sound’unu grubundan daha keskince ayırmasını sağlamış ikinci çalışması “Warhaus”.

Yeni albüm “Ha Ha Heartbreak”e gelince, birçok anlamda, bu sound’un gelişiminde yeni bir evre. Warhaus’u şu ana kadar tanımlamış, Balthazar’a kıyasla solo şarkıcı-söz yazarı kıvamına daha yakın, Leonard Cohen ve Serge Gainsbourg eğilimindeki besteler, bu sefer daha ritmik bir destek buluyor. Sanatçının her zamankinden daha etkin narin, bariton vokalleri, sadece alışageldik soft rock ve alt-pop türevleriyle değil, soul gibi renklerle de harmanlanıyor. Ortaya çıkan “When I Am With You” gibi sonuçlar, Warhaus’un leziz olgunluğundan ödün vermeden, aynı karakteri ve hikâyeyi heyecan verici yeni bir çevreye taşıma dengesini ustaca tutturuyor.

“Ha Ha Heartbreak”, Play It Again Sam desteğiyle, Türkiye’de GRGDN Müzik iş birliğiyle şimdi tüm dijital platformlarda.

tr_TRTurkish