Warhaus, Gelecek Albümden Yeni Teklisi “Desire”da İnsani Arzularla Boğuşuyor

Geçtiğimiz gün İstanbul’da nefis bir performansa imza atıp müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatan Belçikalı indie rock grubu Balthazar’ın vokal/gitaristi Maarten Devoldere’in tek kişilik projesi “Warhaus”, gelecek albümden “Desire” isimli yeni şarkısını paylaştı.

Bundan önce ise albümden “Open Window” ve “It Had To Be You” isimli şarkılara kulak vermiştik.

Ağırbaşlı ve zarif tarzıyla bilinen, Belçika’nın önde gelen alternatif şarkıcısı Maarten Devoldere’nin Warhaus adlı solo projesinin yeni albümü “Ha Ha Heartbreak”, 11 Kasım’da Play It Again Sam desteğiyle ve Türkiye’de GRGDN Müzik iş birliğiyle dinleyiciyle buluşacak. Albüm, 12 inch plak, CD ve dijital formatlarda siparişe açıldı.

Albüm anonsuyla beraber gelen çıkış teklisi “Desire”, Devoldere için ruhani inançlarda çare ararken yaşanılan hayal kırıklığıyla ilgili yüksek groove’lu bir meditasyon. Şarkının sözleri ve temasıyla ilgili, bilindik yarı esprili yarı felsefi tonuyla sosyal medyada şu betimlemeyi sunuyor:

Birine bağlanmadan sevmeyi mi denemek, sonu gelmeyen hazcılık tuzağına mı düşmek? Yoksa Celine Dion’un sesi olarak dünyaya yeniden gelme gibi hayaller mi kurmak? Instagram’da beni takip ederseniz yeni şarkımla ilgili daha nice yanlış bilgiler verebilirim, ama nihayetinde ana tema inandığımız idollerin bizi yarı yolda bırakması. Sevgiler, Warhaus

2004’ten beri Balthazar adlı indie rock grubuyla müzik dünyasının tanıdığı Devoldere, 2016’da solo çalışmalarına bir yuva sunmak adına başlattığı Warhaus projesi altında şu ana kadar iki albüm çıkardı: 2016 tarihli “We fuck a flame into being” ve 2017’deki kendi adını taşıyan, aynı zamanda da sound’unu grubundan daha keskince ayırmasını sağlamış ikinci çalışması.

Gelecek albüm “Ha Ha Heartbreak”e gelince, birçok anlamda, bu sound’un gelişiminde yeni bir evre olarak değerlendirilebilir. Warhaus’u şu ana kadar tanımlamış, Balthazar’a kıyasla solo şarkıcı-söz yazarı kıvamına daha yakın, Leonard Cohen ve Serge Gainsbourg eğilimindeki besteler, bu sefer daha ritmik bir destek buluyor. Sanatçının her zamankinden daha etkin narin, bariton vokalleri, sadece alışageldik soft rock ve alt-pop türevleriyle değil, soul gibi renklerle de harmanlanıyor. Ortaya çıkan “Desire” gibi sonuçlar, Warhaus’un leziz olgunluğundan ödün vermeden, aynı karakteri ve hikâyeyi heyecan verici yeni bir çevreye taşıma dengesini ustaca tutturuyor.

Aşağıda yeni Warhaus şarkısı “Desire”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Warhaus “Ha Ha Heartbreak” şarkı listesi:

  • Open Window
  • When I Am With You
  • It Had To Be You
  • Time Bomb
  • Desire
  • I’ll Miss You Baby
  • Mondello’s Melody
  • Batteries & Toys
  • Shadow Play
  • Best I Ever Had
tr_TRTurkish