Volkan İncüvez Quartet İlk Albümüyle Huzurlarınızda ”Live Session I”

Hepyek, Derun, Debdebe, Ebren Trio, Kırkbinsinek, Gözyaşı Çetesi gibi gruplar ve solo projeleri ile bilinen Volkan İncüvez, bu defa kendi beste ve düzenlemelerinden oluşan ”Volkan İncüvez Quartet” olarak Lin Records etiketi ile yayımlanan “Live Session I” albümü ile müzikseverlerle buluştu.

Anadolu’daki ritmik ve melodik yapıları doğaçlama sololar, taksimler, makamsal armonizasyonlar ile quartet müziğine uyarlayan Volkan İncüvez Quartet, gitar ve vokallerde Volkan İncüvez, bas gitarda Samet Tulça, tuşlu ve elektroniklerde Orhun Canca, davulda Fırat Şık’tan oluşuyor.

Elektronik ve modern müzik öğelerinin makamsal kökler ile harmanlandığı 3 şarkılık albümde quartet, icrada bazen öze küçülerek bazen ise yabancılaşarak kimliklerinden arınıyor.

Volkan İncüvez Quartet, fikrini geleneksel müzikten alarak, modern armoni ve aranjman, elektronik soundlar ile bas gitar, gitar, sytnh ve davul entstrümanları ile yorumluyor.

Kayıt ve mix’i Ozan Öner’e, kayıt asistanlığı Berat İşçioğlu’na, mastering’i Barış Büyük’e ait olan albümün kayıtları Pür Müzik Recording Studio’da gerçekleşti. Kapak tasarımı Ezgi Yener İncüvez, kapak fotoğrafı ise Bence Boros imzası taşıyor.

tr_TRTurkish