Volbeat İki Yıl Sonra İki Yeni Şarkıyla Döndü

Danimarkalı heavy metal/hard rock grubu Volbeat “Wait a Minute My Girl” ve “Dagen Før” isimli iki şarkıyla geri döndü.

Şarkılar grubun Ağustos 2019’da dinleyiciyle buluşan albümü “Rewind, Replay, Rebound”dan bu yana ilk yeni kayıtları oluyor.

Karantina sürecinde kaydedilen şarkılar, vokalist Michael Poulsen, davulcu Jon Larsen ve basçı Kaspar Boye Larsen’in Danimarka’dan gitarist Rob Caggiano’nun ise New York’tan katıldığı ve grubun uzun süredir yapımcısı Jacob Hansen ile iş birliği içerisindeki kayıt sürecinde son haline gelirken kayıtlara, saksafoncu Doug Corcoran, piyanist Raynier Jacob Jacildo ve gruba 2016 albümü Seal the Deal & Let’s Boogie’den bu yana katkıda bulunan şarkıcı Mia Maja da eşlik ediyor.

Grup şarkılarla ilgili “Dünyanın birçok yerinde havalar ısınmaya başlayınca ve günler uzadıkça, yaz havasını ve hissini taşıyan bu uzun, zorlu 15 ay boyunca yazıp kaydettiğimiz iki şarkıyı paylaşmak istedik” diyor ve ekliyor:

Umarız bu çift namlulu yaz ezgilerini oluştururken keyif aldığımız kadar siz de beğenirsiniz ve sizin için sakladığımız başka neler olduğunu duymak için sabırsızlanıyoruz. Sonbahar her zaman gök gürültüsü ve şimşek getirir.”

Volbeat yeni albümle ilgili herhangi bir haber vermezken, açıklamalarında sonbaharda büyük şeylerin olacağını ima etmekten de geri kalmıyor.

Kapak grup fotoğrafı: Ross Halfin

tr_TRTurkish