Vizyonda Bu Hafta: 4’ü Yerli 8 Film

Bu hafta 4’ü yerli olmak üzere toplam 8 yeni film vizyona giriyor. 12 dalda Oscar adayı olan Diriliş (The Revenant) ve Murat Eroğlu’nun ilk uzun metrajlı filmi olan Şafakla Dönenler, haftanın dikkat çekenleri.

Dedemin Fişi

Meltem Bozoflu’nun yönetmenliğini üstlendiği filmde Erdem Yener, Özge Borak, Doğa Rutkay, Ali Sunal ve Ayşen Gruda gibi isimler yer alıyor.

Televizyon ekranlarında görmeye alıştığımız Güldür Güldür ekibi bu kez sinema filmiyle izleyici karşısına çıkıyor. Film, ölmek üzere olan babalarından kendilerine kalacak olan mirasın en büyük payını almaya çalışan Çirçi Ailesi fertlerinin eğlenceli hikayesine odaklanıyor.

Diriliş

Oscar ödüllü yönetmen Alejandro G. Iñárritu’nun “En İyi Film”, En İyi Yönetmen” ve “En İyi Erkek Oyuncu” kategorileri başta olmak üzere toplamda 12 Oscar adaylığı kazanan filminde Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter ve Paul Anderson rol alıyor.

Filmde Hugh Glass kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass’ı, yavaşlamamak adına ekibi ölüme terk eder. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır…

Şevkat Yerimdar 2

Bülent İşbilen’in senaryosunu ve yönetmenliğini üstlendiği filmde Özgürcan Çevik başrolde yer alıyor. Filmde ayrıca Başak Parlak, Cezmi Baskın, Numan Çakır gibi isimler de rol alıyor.

Filmde Şevkat, düğün yapmak için dedesinden kalan evini satmak üzere Ankara’ya gider. Niyeti evi satıp hemen dönmektir fakat talihsiz aşık Sarper arabasının önüne atlayınca Şevkat’in planları altüst olur. Şevkat, kız tarafından dayak yiyen Sarper’in hesabını sormak için kahveyi basar ve macera böylece başlar.

Çılgın İhtiyar

Dan Mazer tarafından yönetmenliği üstlenilen film Robert De Niro, Zac Efron ve Dermot Mulroney gibi isimleri biraraya getiriyor.

Filmde evlilik arifesindeki Jason ve eski asker emeklisi büyükbabası Dick, bahar tatili için soluğu Florida’da alır! Damat olmak üzereyken Jason’ı zorlu sınavlar beklemektedir.

Gençlik

Oscar ödüllü yönetmen Paolo Sorrentino’nun kamera arkasına geçtiği Gençlik adlı filmde Michael Caine ve Harvey Keitel’in başrolde.

Filmde Fred ve Mick iki eski arkadaştır. İki kafadar, yılların yorgunluğunu atabilmek için Alplerin kalbine doğru yolculuğa çıkarlar. Fred artık emekli olmuş bir besteci, Mick ise halihazırda projeler üretmeye devam eden bir yönetmendir. İkili, toplumun karmaşasından uzaklaşmak için adeta “sığındıkları” bu konforlu otelde hem kendi çocukları hem de yeni jenerasyonun eğilimlerine dair yeni bakış açıları edinirler. Özellikle Mick, bu otelde tanıdığı yeni insanları, yeni filminin öyküsüne taşımayı hedeflemektedir. Mick üretirken, birileri de Fred’in yeniden müzik kariyerine dönüş yapmasını beklemektedir.

Şafakla Dönenler

Murat Eroğlu’nun ilk uzun metrajlı filmi olan Şafakla Dönenler’de Mehmet Ünal, Kadir Selçuk, Gürkan Korkmaz, Emre Kentmenoğlu, Uğur Erzengin gibi isimler rol alıyor.

Film, bir şehrin lüks gökdelenlerinin dibinde, hem kendi içine kapalı hem de dinamik bir dünya olan bir sebze halinde, geceleri zor şartlarda çalışmalarına rağmen, insanlıklarını kaybetmeyen bir baba ile küçük oğulun hikâyesini anlatıyor

Köstebekgiller 2: Gölge’nin Tılsımı

Yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın üstlendiği filmde İnci Türkay Reyhan Asena Keskinci ve Ege Yazar’ın yanı sıra sevilen oyuncu Janset de yer alıyor.

Filmde Pelin ve Caner, Köstebekgiller’in en yakın dostlarıdır. Vaktiyle, yaptığı kötülükler yüzünden, ağaca dönüşen Gölge’yi, Köstebekgiller’den Köstan Amca, iyi bir insan olması sözüne karşılık kurtarmıştır. Fakat Gölge sözünü tutmamış ve çalışmakta olduğu müzayede salonundan, Kraliçe Sora’nın tılsımlı olduğu söylenen elbisesini çalmıştır. Elbiseye dokunur dokunmaz da, içinde olan kötülükle birlikte, Köstan Amca’nın önceden yaptığı ağaç tılsımı harekete geçmiştir. Gölge yeniden ağaca dönüşmeye başlamıştır. Onu ormanda değerli taşlara ve kürklere düşkün avcı Şahane Postum bulur. Şahane, Sora’nın elbisesini görür görmez ona hayran olur ve almak ister. Ancak, elbiseye geçen Köstan Amca’nın tılsımı, elbisenin sayesinde, Şahane’yi de geyiğe dönüştürmeye başlar. Gölge bu durumdan kurtulmak için Köstan Amca’ya gitmeleri gerektiğini söyler. Ancak Köstan Amca, çoktan Köstebekya’ya doğru yola çıkmıştır.

Karlar Kralı Norm

Trevor Wall’un yönetmen koltuğunda oturuduğu filmde senaryo Jack Donaldson ve Derek Elliot tarafından yazıldı.

Kendi halinde yaşayan Norm’un yaşam alanına lüks bir otel yapmaya kalkan çılgın bir iş adamıyla olan maceralarını izleyeceğimiz bu animasyon filminde, Norm ve arkadaşları New York’a gelerek iş adamını durdurmak için binbir maceraya atılır.

tr_TRTurkish