Vizyonda Bu Hafta: 2’si Yerli 5 Yeni Film

Bu hafta 2’si yerli 5 yeni film vizyona giriyor! Türkan Şoray imzalı Uzaklarda Arama ve Tom Hanks’in başrolde olduğu Casuslar Köprüsü haftanın dikkat çeken yapımları.

Uzaklarda Arama

Yönetmenliğini Türkan Şoray’ın üstlendiği Uzaklarda Arama filminin oyuncu kadrosunda Mustafa Uğurlu, Fırat Tanış, Mehtap Bayri, Ekin Türkmen, Kaan Urgancıoğlu, Yağmur Ünal, Goncagül Sunar, Aslı Samat, Esra Ergün ve Elif Atakan rol aldı.

Çekimleri İstanbul ve Muğla’da gerçekleştirilen film, şehir merkezindeki bir Pavyon’un, yakınlardaki küçük bir kasaba olan “Uzaklar”a taşınma emrinin çıkması ve devamında yaşanan olayları mizahi bir dille anlatıyor.

Senaryosu Onur Ünlü’ye ait olan film, yaşanmış gerçek bir olaydan esinlenerek beyazperdeye uyarlandı.

Casuslar Köprüsü

Üç Akademi Ödülü sahibi Steven Spielberg’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde iki Oscar ödülü bulunan Tom Hanks, avukat “James Donovan” rolünde izleyecinin karşısına çıkarken, ona üç Tony Ödülü ve iki Olivier Ödülü bulunan, Sovyet ajanı “Rudolf Aben” rolündeki Mark Rylance eşlik ediyor.

Tarihi olaylardan esinlenilmiş bir “James Donovan” hikayesi olan dramatik gerilim türündeki film, Brooklyn’de bir sigorta avukatının kendisini bir anda soğuk savaşın ve Sovyetler tarafından ele geçirilen Amerikalı U-2 pilotunun değişimi için yapılacak pazarlığın ortasında bulmasını konu alıyor.

Goosebumps: Canavarlar Firarda

Rob Letterman’ın yönetmen koltuğunda oturduğu korku-komedi yapımı Goosebumps: Canavarlar Firarda 90’lı yılların kült televizyon dizisinden beyazperdeye uyarlandı. Başrolünde Jack Black’in rol aldığı filmin kadrosunda Dylan Minnette, Odeya Rush ve Ryan Lee gibi genç isimler var.

Korku ve macera türündeki film, R.L. Stine adlı yazarın kitaplarındaki kötü karakterlerin, gerçeğe dönüşmesiyle kendilerini zorlu bir görevin ortasında bulan 4 gencin, kasabayı kötü canavarlardan kurtarmak için giriştiği fantastik ve komik hikayeyi beyazperdeye taşıyor.

Sakin Batı

2015 Sundance Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü kazanan ve başrollerinde Michael Fassbender, Kodi Smit-McPhee, Ben Mendelsohn ile Caren Pistorious’in oynadığı filmin yönetmenliğini ünlü rock grubu Beta Band’ın müzisyenlerinden John Maclean yaptı.

Çekimleri Yeni Zelanda’da yapılan film, 19. yüzyıl Amerika’sında sevdiği kadını bulmak için gizemli gezgin Silas ile birlikte Vahşi Batı’ya doğru yola çıkan 16 yaşındaki bir gencin yolculuğunu anlatıyor.

Diktatör Adolf Hitler’in Hayatının Esrarengiz Yönleri

Yönetmenliğini Müjdat Gezen’in üstlendiği komedi yapımı Diktatör Adolf Hitler’in Hayatının Esrarengiz Yönleri’nin oyuncu kadrosunda Şevket Çoruh, Müjdat Gezen, Ahmet Saraçoğlu ve Barış Hayta gibi yerli sinemanın sevilen yüzleri yer alıyor.

Gezen’in başrolünü de üstlendiği ve yakın zamanda hayatını kaybeden sanatçı Levent Kırca’ya adadığı filmin konusu şöyle:

“Muammer Çetintaş fazla yeteneği olmayan bir sinemacıdır. Hayattaki en büyük ideali yönetmen ve yapımcılıktır. Senaryosunu yazdığı hikayeyi çekebilmek için babadan kalma evini ipotek ettirir. Karısı ve oğlu onu terk ederek yıllar önce Almanya’ya yerleşmişlerdir. Muammer, Almanya’ya gidip gelirken Hitler’in hayatıyla ilgilenir ve onu sinemaya aktarmaya karar verir. Ancak Amerikalı alternatif çekimlerle uğraşan bir firmanın satın aldığı film, dünyanın en kötü filmleri arasında bir numara seçilir.”

tr_TRTurkish