Veys Çolak’ın İlk Albümü “Denizin Öte Yanı” Yayında

Veys Çolak’ın “en üretken döneminin meyvesi” olarak tanımladığı “Denizin Öte Yanı”, 15 Nisan itibariyle tüm dijital platformlarda BBI Music Co. etiketiyle yayında.

Veys Çolak son yıllarda üretkenliğini sürdürerek yayınladığı 23 tekli, 4 şarkıdan oluşan bir EP ve düet çalışmalarından sonra hazırladığı 7 şarkılık yeni albümüyle hem şarkı yazarlığı hem multi-enstrümanistliği hem de aranjörlüğü ile müzikal yeteneklerini sergilemeye devam ediyor.

Albümde birçok farklı tema ele alınsa da genel olarak yalnızlık, insan ilişkileri, iç sesimizle konuşmak, aşk ve ayrılık gibi hayatın içinden olan konular üzerine yoğunlaşılıyor.

Birbirinden güzel düet çalışmalarının içinde yer aldığını bildiğimiz Veys’in yeni albümündeki tek düeti ise Elçin Orçun ile yazdıkları akustik bir şarkı olan “Bu Da Mı Gol Değil”.

Albüm kayıt süreci davul kayıtları dışında tamamen ev stüdyosunda tamamlanırken, mix-mastering’de daha önce de birlikte çalıştıkları Anıl Çifter’in ismini görüyoruz.

Yeni albüm ile birçok farklı sound’u albümünde birleştirmeyi başaran Veys Çolak’ın Reggae, elektronik pop, retro pop ve alternatif arabesk tınılarının ağır bastığı bu albümde sound’lar arası geçişle şarkı türlerine nasıl göndermeler yaptığına da tanık oluyoruz.

Üretim temposunu “Denizin Öte Yanı” ile yavaşlatmayacağının sinyalini veren Veys, albümden sonra yeni birkaç tekli ve yeni bir albüm üzerinde çalıştığını da belirtiyor.

Veys Çolak’ın müzikal deneyiminin bir albüm yolculuğuna yansıması olan “Denizin Öte Yanı”, BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

tr_TRTurkish