Uzun zamandır beklenen Suzy Lee Sınır Üçlemesi çıktı!

Yayıncılıkta, kitabın rahat okunmasına engel olmamak için, resimli kitap sanatçısının çift açılan sayfaların ortasına çizim yapmaması gerektiğine dair, açıkça söylenmeyen bir kural vardır. Bu kurala uyulmazsa ne olur?  

Bu kitapta, Suzy Lee’nin Sınır Üçlemesi adını verdiği AynaDalga ve Gölge’nin yapım aşamalarını ayrıntılı bir şekilde bulacaksınız. Lee’nin, eserlerini yaratma sürecinde geliştirdiği fikirlerden kişisel notlarına, resimli kitap dünyasının inceliklerinden sanatçının girdiği çıkmazlara uzandığı bu çalışma, Sınır Üçlemesi kitaplarının hem tek tek ve birbirinden bağımsız hem de büyük resmi oluşturan parçalar olduğunu görmeyi mümkün kılıyor.  

Yazan ve Resimleyen: Suzy Lee

Korece Aslından Çeviren: Betül Tınkılıç

Redaksiyon: Sumru Ağıryürüyen

Yaş aralığı: Yetişkin Okurlar İçin

Sayfa sayısı: 176 sayfa – Karton kapak

Boyut: 16 cm x 23,5 cm

Baskı yılı: 2022

Suzy Lee

1974’te Seul’de doğdu. 1992-1996 yılları arasında Seul National University’de resim üzerine lisans eğitimi aldıktan sonra, Londra Camberwell College of Arts’ta kitap sanatları üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Birçok çocuk kitabı resimleyen Lee, özellikle sessiz kitapları ve kendine özgü kurgulama tekniğiyle tanındı. Sınır Üçlemesi adını verdiği AynaDalga ve Gölge dünya çapında ses getirdi ve birçok ülkede yayımlandı. Boston Globe-Horn Book Onur Ödülü, The New York Times En İyi Resimli Çocuk Kitabı gibi birçok önemli ödüle, 2022 Hans Christian Andersen Ödülü’nü ve Summer adlı kitabıyla aldığı Bologna Ragazzi Özel Mansiyon Ödülü’nü de ekleyen sanatçı, halen Kore’de yaşıyor.

Daha fazla bilgi için suzyleebooks.com

Betül Tınkılıç 

1989 Ankara doğumlu. Çocukluk hayali olan dünyayı gezmenin ilk adımını, 2013 yılında Kore’ye yüksek lisans yapmak için giderek attı. Yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlar tanımayı, animasyon film izlemeyi, fotoğraf çekmeyi ve çocukları çok seviyor. Koreceye ve Türkçeye çeviriler yapıyor. Gelecekte çocukların kalbine dokunacak kitaplar çizmeyi hayal ediyor.

tr_TRTurkish