Uzun zamandır beklenen Studio Ghibli Tema Parkında, Gerçek Boyutlu Bir Howl’un Yürüyen Şatosu Olacak

Emeklilikten sıkıldığı haberine sevindiğimiz efsane Hayao Miyazaki tarafından yazılan ve yönetilen Howl’s Moving Castle (2004), Studio Ghibli’nin en ikonik filmlerinden biridir

Screenshot: GKIDS Films/Studio Ghibli

Studio Ghibli hayranıysanız, uzun zamandır beklenen Ghibli Park’ı merakla bekliyor olabilirsiniz. Projenin başlangıçta 2020’de halka açılması planlanmıştı, ancak pandemi koşulları nedeniyle açılış 2023’e ertelendi. Ancak konsept çizimleri ve planları parkın beklemeye değer olduğunu söylüyor. Son zamanlarda ortaya çıkan bir açıklama, araziye inşa edilmiş gerçek boyutta bir Howl’un Yürüyen Şatosu olacak.

Studio Ghibli Is Building A Real-Life Howl's Moving Castle

Emeklilikten sıkıldığı haberine sevindiğimiz efsane Hayao Miyazaki tarafından yazılan ve yönetilen Howl’s Moving Castle (2004), Studio Ghibli’nin en ikonik filmlerinden biridir. Filmde yaşlı bir bedenle lanetlenen genç bir kadın olan Sophie vardır ve büyüyü kırmak için tek şansı, Howl adında genç bir büyücü ve dört ayaklı yürüyen şatosunda yaşayan arkadaşlarıdır. Ghibli Tema Parkı’ndaki şato maalesef filmdeki fantastik kale gibi hareket etmeyecek, ancak yine de oldukça etkileyici görünüyor.

Studio Ghibli: Websitesi | Twitter
Kotaku

tr_TRTurkish