Uzayda oynanacak futbol maçlarını izlemeye hazır mıyız?

Tom Cruise’un yaklaşmakta olan uzay filmini yapan İngiltere merkezli şirket Space Entertainment Enterprise, 2024 yılına kadar uzayda bir spor arenası ve eğlence stüdyosu kurmayı planladığını duyurdu. Modül, Uluslararası Uzay İstasyonuna bağlanacak ve ISS’in ticari bileşenini inşa etmek için 2020’de NASA’nın onayını alan Axiom Space tarafından inşa ediliyor.

SEE-1 adlı alçak yörünge projesinin Aralık 2024’e kadar faaliyete geçmesi bekleniyor. Sports Entertainment Enterprise’dan bir basın açıklamasına göre, spor etkinliklerine ev sahipliği yapacak bir arenaya ek olarak, SEE-1 film, televizyon ve müzik üretmek, kaydetmek ve canlı yayınlamak için bir içerik stüdyosundan oluşacak.

Space Entertainment Enterprise (SEE), film yapımcıları Elena ve Dmitry Lesnevsky tarafından kuruldu ve şirketin danışmanları arasında HBO’da eski bir spor Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Mark Taffet yer alıyor. Bir GDA sözcüsü CNBC’ye, şirketin Cruise’un uzayda çekilecek olan filminin setinin yapımına dahil olduklarını doğruladı.

fotoğraf @ Axiom Space

What's your reaction?

tr_TRTurkish