Uriah Heep’in 50 Yıllık Kariyerini Taçlandıran Koleksiyon Seti Geliyor

Uriah Heep’in 50 yıllık kariyerini bir araya getiren “Fifty Years In Rock” isimli koleksiyon seti BMG etiketiyle 30 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak.

Uriah Heep, Led Zeppelin, Deep Purple ve Black Sabbath ile birlikte “dört büyük” rock grubundan ve kesinlikle hem müzik hem de lirik olarak heavy rock’tan çıkan en ilgi çekici gruplardan biri olarak

Bu kapsamlı, süper lüks koleksiyon seti, Uriah Heep’in olağanüstü kariyerini taçlandırırken grup ile tam bir iş birliği sonucu ortaya çıkıyor. Setin küratörlüğünü de kurucu üyeler Mick Box, Ken Hensley, Paul Newton ve Lee Kerslake yapıyor.

Bu 50. yıl dönümü kutu seti beni büyük bir gururla dolduruyor ve beni asla hayal edemeyeceğim bir müzikal yolculuğa çıkarıyor,” diye haykırıyor Mick Box.

Ve ekliyor, “Hâlâ o büyülü maceranın içindeyiz, ancak 50. Yıl dönümümüze ulaşmak gurur duyulacak bir şey ve inanılmaz bir başarı. Bugün durduğumuz haliyle sonu olmayan bir roller coaster yolculuğu oldu, bu yüzden bu çarpıcı kutu setiyle 50. yılımızı gururla kutluyoruz.”

Set, orijinal üyeler tarafından derlenen dört CD dahil olmak üzere 25 CD albümü içeriyor.

Ayrıca, kapak tasarımının Andy Pearce tarafından yeniden düzenlendiği “The Magician’s Birthday” LP’si, grubun kişisel arşivlerinden nadide eserlerin yer aldığı 78 sayfalık bir kitap, “The Magician’s Birthday” ve “Demons And Wizards” albümlerinin Roger Dean tarafından tasarlanan kapak görsellerine ait iki kart ve “73 Live” konser albümünü içeriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=N0H48bpJziQ
tr_TRTurkish