UNKLE “Rōnin II” Mixtape Projesinden Yeni Şarkı “The Way Back Home”u Paylaştı

UNKLE, ‘The Way Back Home’ adlı yeni bir parça paylaştı.

Şarkı, 31 Ağustos’ta piyasaya sürülecek olan iki parçalı bir mixtape projesinin ikinci bölümü olan ‘Rōnin II’den ulaşıyor kulaklarımıza.

UNKLE’den James Lavelle resmi bir açıklamada “Bunu karantina sırasında kaydettim” diyor ve ekliyor,

‘Rōnin’ projesinin her zaman iki farklı mix kaset olmasını amaçladım; ilki daha çok bir kulüp DJ seti gibi, ikincisi ise post-club tamamlayıcısı olarak. Bu karışım, daha çağdaş bir elektronika etkisi ile Mo’ Wax günlerinin daha duygulu, rahat headspace’ine bir selam.”

Lavelle, 2015’ten beri birlikte çalıştığı prodüktör, şarkıcı ve multi-enstrümentalist Miink ile ‘Rōnin II’de güçlerini birleştirdi. Son iki UNKLE albümünde birlikte vokal kaydettiler. Ancak bu kez Lavelle prodüksiyon becerilerine odaklanmak istedi ve Miink ile bazı eski şarkılara yeniden el attı.

Lavelle, “Mevcut müziğin bir kısmını yeniden çalışmak, fiziksel olarak stüdyolara girmenin mümkün olmadığı pandemi sırasında aklı başında kalmanın ve yeni çalışma yolları bulmanın bir yoluydu” diyor ve şöyle devam ediyor,

Dışarıda ve insanlarla birlikte olma ve bir topluluk duygusu hissetme özlemi beni daha çok kulüp temelli bir yöne çevirdi. ‘Rōnin’ projesindeki her iki kayıt da bana yeni fikirleri test etme ve gelecekte alacağım yönü düşünme fırsatı verdi.”

Michael Kiwanuka, The Big Pink, Miink, Editors’tan Tom Smith, The Duke Spirit’ten Liela Moss ve daha birçok ismin konuk olduğu parçaların COVID dönemi remikslerini içeren “Rōnin I” geçtiğimiz mart ayında yayına sürülmüştü.

nme.com

tr_TRTurkish