Umut Er’in Yeni Teklisi “Böcek (Akustik)” Yayında

Eğitim hayatını Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalının ardından Caz vokal eğitimi alarak sürdüren Umut Er’in müzik yolculuğu kendi üretimlerini ortaya koymak isteğinin ağır basmasıyla şekillenmiş.

Farklı proje ve grupların içinde yer alan genç müzisyen, solo projesiyle sesini duyurmak istediğine karar verince geç kalmadan çalışmalarına başlayan ve ”Eternal Things” teklisini yayımlayan Er, hemen ardından ”Kelebek Etkisi” isimli teklisini de yayımlayarak tarzını farklı yerlere kaydırabileceğini göstermişti.

Çok geçmeden albüm çalışmalarına başlayan Umut, 31 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanan ilk albümü “Line” ile farklı bir tarza adım atmıştı. Halen beste çalışmalarına devam eden Umut, durmadan üretmenin bir sanatçı için en büyük motivasyon olduğunu söylüyor ve bu yolda emin adımlarla ilerliyor.

Şimdi ise ‘’Line’’ albümünün son parçası ‘’Böcek’’in akustik versiyonunu dinleyiciyle paylaşan Er, kaydın ortaya çıkışını şöyle ifade ediyor: “Sözlerini bile unuttuğum bu parçamı akustik gitarımı elime alınca mırıldanmaya başladım ve böyle bir parçam olduğunu hatırladım. Sonrasında aklıma bu çocuğun neden akustik bir versiyonu olmasın diye bir soru düştü. Yaklaşık 15 dakika sonrasında da kaydetmeye başladım. Parçanın kayıtları başladığım gece bitti. Fazlasıyla hızlı bir iş oldu ve işte karşınızda Böcek (Akustik)’’ .

tr_TRTurkish