Uluslararası TSM Koro Festivali’nin ilki 11-14 Nisan tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirecek

Türk Sanat Müziği’nin uluslararası boyutta ele alınacağı, koroların, ünlü sanatçıların, üstadların ve müzik sevenlerin bir araya geleceği Uluslararası TSM Koro Festivali’nin ilki  11-14 Nisan tarihlerinde Antalya Belek’de  düzenlenecek. Çeşitli  ülkelerde  mevcut  olan sayıları  binlerle ifade edilen  korolara destek olmayı ve gençlere Türk Sanat Müziğimizi tanıtmayı hedefleyen Festivalin sanat direktörlüğünü TRT sanatçısı Cengizhan Sönmez yapıyor. Çok zengin bir içerikle hazırlanan  Festivalde;   paneller, söyleşiler, virtüöz dinletileri, amatör korolar  ve  profesyonel sanatçıların  konserlerinin   yanı sıra  müzik enstrümanları, müzik kitapları  ve  saz yapım    standları ve atölye çalışmaları da yer alıyor.

Detaylı programın www.tsmkorofest.com adresinden incelenebileceği Uluslararası TSM Koro Festivali Türk Sanat Müziği tutkunu Ayşe Öztürk’ün başkanlığında ki Komite tarafından düzenleniyor. Festival Komitesinde  sanatçılar, akademisyenler, iş insanları  yer alıyor. Festivalin ana  destekçisi  Palet Lojistik ve HDH  şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı  Türk Sanat Müziği sevgisiyle tanınan  genç  iş insanı Erhan Özdemir. BEZE   Stratejik İletişim Grubu da Festivalin destekleyicisi olarak çözüm  ortağıdır.

Yurtiçi ve  yurtdışından katılan  koroların  kendilerini tanıtma  fırsatı bulacağı Uluslararası TSM Koro Festivali’nde Kültür Bakanlığı Sanatçıları, TRT Sanatçıları ve Türk sanat müziği üstadları seyircisiyle buluşacak. Zekai Tunca, Munip Utandı, Tahir Aydoğdu, Fahrettin Yarkın, Talat Er, Derya Türkan, Hasan Esen, Murat Salim Tokaç, Çiğdem Gürdal, Uğur Işık, Gülşah Sönmez  ve  Cengizhan Sönmez gibi  ünlü sanatçıların katılacağı  festivali TRT, Tümfed ve Mesam da  destekliyor.

Koroların yanı sıra   sanat müziğine    gönül verenlerin  bireysel katılımına da   açık olan  Festivalde “Makamdan Şifaya” kitabının yazarları     Prof.Dr.Levent Öztürk, Muharrem Fadıl Atik  ve  Halil Erseven, bilimsel  verilerle hazırladıkları kitap içeriğini anlatacak. Bestekar ve güftekarla söyleşi oturumunda   ise Hüseyin Balkancı, Talat Er, Zekai Tunca, Hasan Esen ve   Mesam’dan     Ali Haydar Timisi yer alacak.

www.tsmkorofest.com www.facebook.com/tsmkorofestivali www.instagram.com/tsmkorofestivali

tr_TRTurkish