U2 Yeni Şarkısı “Atomic City”yi Paylaştı

U2, iki yıl sonra ilk orijinal yeni şarkısı “Atomic City” ile geri döndü.

Şarkı adını grubun görkemli bir konser serisinde sahne aldığı yeni konser salonu MSG Sphere’in yer aldığı Las Vegas’tan alıyor.

Grup “Atomic City”yi bu ayın başlarında Las Vegas’ın Fremont Caddesi’nde verdikleri sürpriz bir konserle tanıtmıştı. Bu sahne aynı zamanda klip çekimi olarak da kullanıldı. Konserde, sırt ameliyatı geçirdiği için konserlere katılamayacak olan davulcu Larry Mullen Jr. da yer almıştı.

Bono dinleyicilere “Dördümüz ‘Atomic City’ kaydını yaptık. Ne yazık ki Larry Mullen Jr. Sphere’de bizimle olamayacak,” dedi ve ekledi, “Doktorların emirlerini dinlemiyor. Çoğumuz da öyle. Ama bu gece burada.

Bu doğaçlama konser sırasında Bono yeni şarkıdan, “70’lerin post-punk, Blondie, The Clash ve 70’lerin punk geleneğinde bir rock ‘n’ roll 45’liği” olarak bahsetti.

“Atomic City” adını 1950’lerde Las Vegas’a takılan lakaptan alıyor. ABD hükümeti 1951’den 1963’e kadar kentin 65 mil kuzeybatısında nükleer silah denemeleri yapmış ve mantar bulutları kent sakinleri ve ziyaretçiler tarafından görülebilmişti.

Hem şarkıda hem de videoda davulda Larry Mullen Jr. yer alıyor. Ancak Mullen ameliyat geçirip iyileşmek için izin aldığından Vegas’taki konserde gruba katılmayacak. Onun yerine Bono, The Edge ve Adam Clayton’a davulcu Bram van den Berg eşlik edecek.

U2’nun son albümü 2017’deki Songs of Experience’tı, ancak bu yılın başlarında eski kataloglarından 40 şarkının yeniden yorumlandığı Songs of Surrender’ı yayımladılar.

U2, photo credit Sam Jones

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish