Tunca’nın Gelecek EP’sinden İlk Tekli “Boşa İnan” Yayında

Alternatif sahnenin üretken isimlerinden Tunca, üç şarkılık EP’sinden yayınladığı “Boşa İnan” adlı ilk teklisiyle yeni yıla merhaba diyor.

Geçtiğimiz ekim sonunda yayınladığı EP’si “Gir İçeri” sonrasında yeni parçası “Suretler” ve “Silüetler”i paylaşan üretken isim Tunca’dan üç parçalık yeni bir EP geliyor. Aşkın ikilemini anlattığı “Sen Dedin” isimli yeni mini albümden ilk olarak “Boşa İnan” adlı ilk teklisini 7 Ocak’ta BBI Music Co. etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Aşk ve paranoya… Anlatılması zor bir duygudur aşk. Tüm varlık yok, yokluk ise var olur. İşte bu EP tamamen aşkın ikilemini anlatıyor.

28 Ocak tarihinde tamamını yayınlayacağı “Sen Dedin” adlı mini albümünde aşkın ikilemine odaklanan şarkıcı, şarkı yazarı Tunca, müzik kariyerine genç yaşlarda gitar çalıp kendi bestelerini yaparak başladı. Daha sonra rock ve elektronik müzik ile ilgilenen Tunca, zamanını müziğe dair birikim ile geçirdi. Birden fazla tarzı birbirine sentezlemeyi isteyen Tunca, müziğe sadece içinden geldiği gibi yaklaşarak kalıpların dışında bir anlayışa sahip.

Sözü, müziği, kaydı, mix’i, mastering’i kendisine, kapak tasarımı ise Muhammed Enis Büyükçepik’e ait olan “Sen Dedin” adlı EP’den çıkan “Boşa İnan” adlı ilk tekli tüm dijital platformlarda yayında.

tr_TRTurkish