Tunç Öndemir’in Gelecek Albümünün İlk Single’ı ‘İyi misin?’ Yayında

Müzisyen, söz yazarı, besteci ve solist Tunç Öndemir’in 8 şarkılık albümünün ilk single’ı ‘İyi misin?’, Ada Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluşru.

Şarkının kaydında Öndemir’in akustik gitarına ve vokaline Türkiye’nin önemli müzisyenlerinden Adem Gülşen (piyano), Derin Bayhan (davul), Emre Tankal (elektrik gitar), Kağan Yıldız (kontrabas) eşlik etti.

Şarkının akustik hücum kaydı Hayyam Stüdyolarında, yaylı kaydı ise Ada Stüdyoları’nda yapıldı. Senfonik yaylı çalgılar kaydında İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Ulaş Kurugüllü, Ayşen Tözeniş, Bora Gökay, Hakan Polat, Gözde Öcal Güvemli yer aldı.

Tunç Öndemir uzun yıllardır tek ya da kendi grubu dahil çeşitli ekiplerle solist ve gitarist olarak programlar yaparken bir yandan şarkılar yazmaya devam etti. Öndemir uzun süredir Birsen Tezer’le birlikte çalışıyor. Tezer’in ‘Cihan’, ‘İkinci Cihan’ ve ‘Kağıttan Kaptanlar’ albümlerinde akustik/klasik gitar çalıyor, düzenlemelere yardımcı oluyor ve sahnede de aynı şekilde eşlik ediyor. Tunç Öndemir sahnede Birsen Tezer’le düet veya solo şarkılar da söylüyor.

Müzisyen, albümün diğer şarkılarında ‘İyi misin?’ ile son bölümünü anlattığı bütün bir hikayenin bütününü tamamlamayı planlıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish