Tool’dan Nihayet Yeni Albüm Tarihi Geldi

Senelerdir yeni albüm haberi beklenen aynı zamanda da üzerinde en çok söylenti dönen toplulukların başında kuşkusuz Tool gelmektedir.

Geçtiğimiz günlerde müzik paylaşım platformlarında hesap oluşturup albümlerini paylaşıma açma kararı almaları hemen sonrasında da son konserlerinden birinde iki yeni kayda yer vermeleri, yeni Tool albümü söylentilerinin tekrar alevlenmesini sağlamış, dikkatleri bu konuya çekmişti.

Şimdi ise topluluk, nihayet yeni albüm tarihiyle karşımıza çıkıyor.

Yeni Tool albümü 30 Ağustos’ta piyasaya sürülecek.

Topluluğun 7 Mayıs gecesi gerçekleştirdiği Alabama’daki konserinde duyurulan tarih, sahne arkasındaki ekrana yansıtılarak yıllardır bu haberi bekleyen dinleyicilerle paylaşılmış oldu.

Resim

Daha sonra solist Maynard James Keenan’ın tüm izleyicilerden haberi sosyal medya üzerinden paylaşmalarını istemesiyle albüm yayın tarihi hızla yayılmaya başladı.

Tool iki gece önce de Jacksonville, Florida’daki Welcome To Rockville festivalinde “Descending” ve “Invincible” isimli iki yeni şarkı çalmış ve bu beklenen açıklamanın ilk sinyallerini vermişti.

Henüz albümle ilgili herhangi bir detay verilmezken albüm 2006 tarihli “10,000 Days”i takiben yayımlanacak ilk Tool kaydı olacak.

Aşağıda, iki yeni Tool şarkısının performans görüntülerine göz atabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Travis Shinn

tr_TRTurkish