Tony Jay Yaklaşan Albümü “Perfect Worlds”den Yeni Single “Isolated Visions”ı Paylaştı

Tony Jay, 15 Eylül’de Slumberland etiketiyle dinleyiciyle buluşacak albümü “Perfect Worlds”den yeni single “Isolated Visions”u paylaştı.

Bundan önce ise ağustos ayı başında albümle aynı adı taşıyan “Perfect Worlds” ilk single olarak paylaşılmıştı.

San Francisco’nun gizemli lo-fi pop efsanesi Tony Jay’in tamamı 2021’de kaydedilen yeni albümü Perfect Worlds, on üç hülyalı, kendinden emin düzenlemeden oluşan samimi bir kayıt sunuyor.

Başarısız ilişkilerden, uykusuzluktan, bisiklet yaralanmasından ve depresyondan ilham alan Tony Jay, Flowertown/Sad Eyed Beatniks üyesi ve San Francisco sahnesinin önemli isimlerinden Michael Ramos liderliğinde akılda kalıcı melodileri ve sessiz vokalleri ruhani enstrümantal parçalarla eşleştiriyor.

Tony Jay’in anlık klasiklerle dolu yeni albümü, son birkaç yılın izolasyonunu ve yalnızlığını özetliyor. “Mükemmel bir dünyada bodrum katında bir yer bulurdum,” diye başlıyor başlık parçası ve nakarat tekrar ediyor, “Ondan kaçamazsın.”

Suyun altında çalışmaya çabalayan bir makineyi ve balinaların çiftleşme seslerini çağrıştıran uhrevi enstrümantal parçaların arasına serpiştirilmiş bu albüm aynı zamanda dinleyicilere kendi dünyalarını yaratmaları için alan sağlıyor. Zamanımız kaçınılmaz olabilir, ancak Perfect Worlds’ün yanı sıra kendi yarattığımız fantezilerle kendimize duvar örebildiğimiz için şanslıyız.

Michael Ramos’un yatak odasında kaydedilen ve Mikey Young tarafından mastering’i yapılan “Perfect Worlds “te Kelsey Faber, Alexis Harper ve Cameron Baker’ın yanı sıra Karina Gill (Cindy, Flowertown, Sad Eyed Beatniks) de konuk vokal olarak yer alıyor.

Tony Jay “Perfect Worlds” şarkı listesi:

1. Falling Sand

2. Isolated Visions

3. The Switch For The Light

4. Without Connection

5. Conquered Certainty

6. Just My Charm (feat. Karina Gill)

7. In Daly City

8. Wonder Why

9. Talking In My Sleep

10. Feel For Yesterday

11. Perfect Worlds

12. Ice In The Jar

13. Dreams Dissolve

tr_TRTurkish