Tony Iommi Yeni Bir Solo Albüm ve Tony Martin Dönemi Black Sabbath Albümlerinin Yeni Baskılarını Hazırlıyor

Black Sabbath efsanesi gitarist Tony Iommi için 2023 yılı verimli ve yoğun geçecek gibi görünüyor.

Usta gitarist hayranlarına bir yıl sonu video mesajında, bir kayıt stüdyosu kurduğunu ve yeni bir solo albüm yazmayı planladığını açıkladı. Üstelik uzun süredir baskısı tükenmiş olan Tony Martin dönemi Black Sabbath albümlerinin bir kutu seti de dahil olmak üzere çok sayıda yeniden basım için de planları var.

Iommi (Blabbermouth’un aktardığına göre) “2022 benim için kısmen iyi bir yıl oldu,” dedi ve ekledi, “Yazıyordum ve kaydediyordum. Gerçekten memnun olduğum yeni bir stüdyo yaptırıyorum. Aslında, stüdyo inşa edildi ve başlamaya neredeyse hazır. Sanırım içeri girip orada çalışmaya başlamaya hazır olacağım, gerçekten başka bir albüm yazmak için sabırsızlanıyorum.”

Iommi daha sonra 2023 için sıralanan, Martin dönemi box setinin ve kendi solo albümünün yayımlanmasının başını çektiği yeniden basım projelerine değindi.

“Elbette Tony Martin setimiz olacak,” diyen Iommi şöyle devam etti:

Ve bunu sabırsızlıkla bekliyorum çünkü birçok insan soruyor, bu harika. … Bunları arka arkaya yaptık. Tüm orijinal Sabath malzemelerini, kutu setlerini çıkardık ve sonra Ronnie [James Dio] malzemelerini hazırladık. Ve bir sonraki adım Tony Martin ve ardından benim solo işlerim olacak. Bu yüzden yine yoğun olacak.”

Black Sabbath, vokalde Martin ile birlikte altı albüm çıkarmıştı: The Eternal Idol (1987), Headless Cross (1989), Tyr (1990), Cross Purposes (1994), Cross Purposes Live (1995) ve Forbidden (1995).

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish